بازماندن سرخ‌ها از یک رکورد ویژه

گزارش آماری

پرسپولیس اگر در دو بازی آخر لیک برترش گل نمی‌خورد، می‌توانست با 13 گل خورده به رکورد استقلال در لیگ هجدهم  که کمترین گل خورده تاریخ لیگ برتر است دست پیدا کند، اما با دریافت گل مقابل تراکتور در حال حاضر  با 14 گل خورده با رکورد خودش در لیگ شانزدهم و استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم برابری کرده است.

رکورد بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر با 13 گل در یک فصل در دست استقلال است که سرخ‌ها فاصله ای با ثبت این رکورد نداشتند اما با غافلگیری مقابل تراکتور نتوانستند در این رکورد با استقلال شریک شوند.

این آمار سرخ‌ها در حالی به دست آمد که آنها در ابتدای فصل با جدایی شجاع خلیل زاده مواجه شدند و در ادامه تا پایان نیم فصل تنها 2 مدافع تخصصی(سیدجلال حسینی و کنعانی زادگان) را به عنوان مدافع میانی تخصصی در اختیار داشتند.

در چندین بازی پرسپولیسی‌ها هم که کنعانی زادگان مصدوم بود و نمی‌توانست تیمش را همراهی کند کمال کامیابی نیا در کنار سیدجلال حسینی به مدافعان میانی این تیم تبدیل شدند.

یحیی اما در نیم فصل فرشاد فرجی را جذب کرد و حالا او از بازی مقابل آلومینیوم در ورزشگاه آزادی با مصدومیت سیدجلال به مدافع ثابت این تیم تبدیل شده است تا یحیی نشان دهد آمار کمترین گل خورده در کنار کسب قهرمانی برای او اهمیت ویژه ای دارد.هر چند نباید از نقش حامد لک در کنار سایر مدافعان پرسپولیس غافل ماند.

اگر تیم این فصل یحیی می‌خواهد با تیم برانکو در لیگ شانزدهم و تیم ویسی در لیگ پانزدهم در این رکورد شریک باشد، نباید در هفته سی‌ام مقابل پیکان گل بخورد.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید