بازرس کل امور ورزش: قرارداد ویلموتس ایرادهای زیادی دارد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی کل کشور مسعود طاهری جعفری گفت: قرارداد ویلموتس ایرادهای زیادی دارد. حتی روال اساسنامه ای در این قرارداد طی نشده است. کمیته فنی باید گزینه‌ها را بررسی می‌کرده و سپس به هیئت رئیسه می‌رفته که این روند طی نشده است.

مسعود طاهری جعفری افزود: طبق اسناد رئیس وقت فدراسیون فوتبال این قرارداد را می‌بندد و هشت روز بعد هیئت رئیسه آن را تصویب می‌کند. ممکن است رئیس وقت فدراسیون بگوید شفاهی با اعضای هیئت رئیسه صحبت کرده اما اسناد چیزی را نشان می‌دهد که به آن اشاره کردم. ویلموتس در دو تیم ساحل عاج و بلژیک کار کرده و در هر دو اخراج شده و دو سال بیکار بوده است.

طاهری با بیان اینکه الزامات حقوقی در قرارداد ویلموتس رعایت نشده است، اظهار داشت: مسئولان وقت فدراسیون مطلع بودند که محل تامین منابع این قرارداد اصلا مشخص نشده است. می‌دانیم که تحریم هستیم و به امید مطالبات‌مان در فیفا با ویلموتس قرارداد بستیم.

بازرس کل امور ورزش ادامه داد: این قرارداد علاوه بر ایرادتی که دارد، موارد نامتعارفی هم داشته است. مثلاً برای هر برد ۶ هزار یورو و هر مساوی ۳ هزار یورو برای ویلموتس در نظر گرفته شده بود. ما امروز در شرایطی هستیم که منابع ارزی محدود است و می‌طلبد که حساسیت بیشتری داشته باشیم.

او درباره محکومیت بیش از ۶ میلیون یورویی ایران در ماجرای شکایت ویلموتس گفت: قوه قضاییه و بازرسی به این موضوع ورود کرده و تیمی‌از بازرسان موضوع را بررسی کردند. این گزارش مراحل نهایی را طی می‌کند تا آماده ارسال به مراجع ذی‌ربط شود. ایرادهایی در قرارداد ویلموتس وجود دارد که جای دفاع ندارد.

وی ادامه داد: مبلغ قرارداد ویلموتس تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ۷ میلیون و ۸۷۵ هزار یورو و مبلغ قرارداد دستیاران او هم سالی ۱۵۰ هزار یورو است. مبلغ پرداختی به ویلموتس و دستیارانش برای ۶۳ روز حضور در ایران ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۷۱۵ یورو، ۱۱ هزار دلار و ۶۳ دلار و بیش از ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار داخلی است.

بازرس کل امور ورزش حاطرنشان کرد: درباره حق الزحمه ۶۰۵ هزار یورو مازاد پرداختی داشتیم. همه اینها را که کنار بگذریم بررسی‌های ما نشان می‌دهد در حالی که فدراسیون نزدیک به ۸۸ هزار میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد، باز هم ۷ میلیارد تومان مالیات قرارداد ویلموتس را بر عهده گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید