بازخوانی مصطفی نظری از حذف تیم ملی فوتسال ایران از جام جهانی

حذف تیم ملی فوتسال ایران از جام جهانی هنوز هم موضوع بحث بسیاری ازصاحب نظران و دست اندرکاان فوتسال است. در این رابطه مصطفی نظری دروازه‌بان پیشین تیم ملی ایران در مصاحبه ای گفت: به بازیکنان و مربیان تیم ملی خسته نباشید می‌گویم که تمام تلاش خود را کردند. بازی‌ها برای ما خوب شروع نشد و بازیکنان از ابتدا با استرس بازی می‌کردند که دلیل آن را نمی‌دانم. خشونت و اخراج حمید احمدی در دیدار نخست، شیرازه تیم را به هم ریخت و انتظار داشتیم ایران در ادامه بهتر شود.
نظری با بیان اینکه بهترین نمایش ایران در نیمه اول دیدار با قزاقستان بود، تصریح کرد: مشکل بزرگ ما این بود که نیمه‌های دوم را به حریفان می‌دادیم و بازیکنان یا مشکل بدنی داشتند، یا استرس به آنها اجازه کار نمی‌داد. کادر فنی وظیفه داشت بازیکنان را آماده این مسابقات بزرگ کند و بازیکنان باتجربه ما باید بهتر بازی می‌کردند، اما کل تیم از لحاظ روانی آماده نبود.
نظری همچنین اظهار داشت: 9 بازیکن تیم سال 2016 که به مقام سوم جهان رسید، به لیتوانی رفته و مربیان تیم ملی از فینال صحبت می‌کردند. به نظرم دریافت هشت گل از ازبکستان دیگر جای حرفی باقی نمی‌گذارد. آمریکا هم که به تیم دیگری گلزنی نکرد، اما دو بار دروازه ما را گشود که باید به آن فکر کنیم. ایران ساختار دفاعی خوبی نداشت و دفاع ما مقابل بازی پنج نفره مشخص نبود.

فوتسال , تیم ملی فوتسال ایران , جام جهانی فوتسال , محمد ناظم‌الشریعه ,

او با اشاره به حمایت مسئولان فدراسیون از شاگردان محمد ناظم‌الشریعه خاطرنشان کرد: فدراسیون نگاه ویژه‌ای نسبت به ملی‌پوشان داشت. حتی عزیزی خادم به لیتوانی رفت و پاداش اعضای تیم هم پرداخت شد. نکته مهم‌تر این بود که قرعه بسیار خوبی داشتیم و می‌توانستیم به راحتی فینالیست شویم، اما این اتفاق رخ نداد و بازیکنان سردرگم بودند. به نظرم ناظم‌الشریعه نتوانست تاکتیک‌های خود را القا کند و مردم از عملکرد تیم ملی راضی نبودند.

البته ما چاره‌ای جز جوانگرایی نداریم و نسل‌های گذشته هم رفتند تا امثال حسن‌زاده آمدند. شمسایی و حیدریان بهترین بازیکنان آسیا بودند، اما جوانانی آمدند و جای آنها را پُر کردند. الان زمان پوست‌اندازی تیم ملی است و باید کم‌کم شاکله این تیم را تغییر دهیم. جوانگرایی تاوان دارد، اما ایران بازیکنان جوان و توانای زیادی دارد که می‌توانند کنار باتجربه‌ها قرار بگیرند.

نظری در ارتباط با پایان کار محمد ناظم‌الشریعه در تیم ملی عنوان کرد: من به کادر فنی تیم خسته نباشید می‌گویم و فدراسیون فوتبال باید در مورد این موضوع تصمیم بگیرد. ناظم‌الشریعه حدود شش سال در تیم ملی کار کرده و در جام جهانی 2016 افتخار بزرگی به دست آورد. اگر قرار است او بماند، فدراسیون باید از این مربی حمایت کند و اگر قرار به جدایی ناظم‌الشریعه است، باید از تجربیات کادر فنی استفاده شود. با این حال فکر می‌کنم باید خون جدیدی به رگ‌های فوتسال کشور تزریق شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید