بازتاب انتقال مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در روزنامه های یونان

اخبار ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد -انتقال دو بازیکن فوتبال کشورمان به تیمهای مطرح یونانی در پنجره زمستانی اروپا بازتاب گسترده ای در روزنامه های این کشور داشته است.

طبق این انتقالات مسعود شجاعی از پانیونیوس به آاک آتن پیوست و احسان حاج صفی نیز از پانیونیوس به المپیاکوس پیوست.

عملکرد عالی این دو بازیکن در نیم فصل باعث شد پیشنهادات زیادی برای جذب آنان مطرح شود و در نهایت این دو بازیکن با عقد قراردادهایی به تیمهای جدید خود پیوستند.

این نقل و انتقالات توسط رسانه های یونان بازتاب گسترده ای داشت به شکلی که تصویر و خبر این انتقال در صفحه اول و تیتر روزنامه های این کشور قرارگرفت.

مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در زمان عضویت در تیم پانیونیوس با بحران بزرگی مواجه شدند که عواقب آن همچنان دامنگیر مسعود شجاعی است.

بازتاب انتقال مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در روزنامه های یونان
بازتاب انتقال مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در روزنامه های یونان

این دو بازیکن در دیداری رسمی طبق قرارداد خود موظف به بازی در مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس بودند. اشکهای مسعود شجاعی در آن دیدار گویای بسیاری از مسائل بود.

به میدان رفتن این دو بازیکن مقابل حریفی از رژیم اشغالگر قدس کافی بود تا جنجالی رسانه ای ایجاد شود و این دو بازیکن مورد بی مهری مسئولان فوتبال کشور قرار  گیرند.

گرچه فعالان فوتبال کشور معتقد بودند بازی این دو مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس بخاطر تعهداتی بود که به باشگاه خود داشتند و عواقب بازی نکردن برای این دو می توانست به قیمت پایان یافتن عمر ورزشی شان باشد،اما مسئولان دولتی و منصوب در فوتبال در مصاحبه هایی خبر از محرومیت این دو بازیکن و عدم دعوتشان به تیم ملی خبر دادند.

احسان حاج صفی روزهای بعد با نوشتن نامه ای از این اتفاق عذرخواهی کرد ولی مسعود شجاعی چنین درخواستی را نپذیرفت.

مسعود شجاعی پیشتر به دلیل مصاحبه  با مهدی رستم پور ( گزارشگر ورزشی رادیو فردا )  مورد غضب کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واقع شد.
مصاحبه ای که مسعود شجاعی خبر از تخلفات مالی در فدراسیون فوتبال داده بود و از وضعیت اخلاقی موجود در مدارس فوتبال کشور انتقاد کرده بود. همچنین از ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاهها نیز انتقاداتی مطرح شده بود.
بازتاب انتقال مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در روزنامه های یونان
بازتاب انتقال مسعود شجاعی و احسان حاج صفی در روزنامه های یونان
همین انتقادات کافی بود تا قاضی تورک رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مصاحبه مسعود شجاعی با مهدی رستم پور را مصاحبه با شبکه معاند تلقی کرده و رفتار وی را دور از شان بداند.
موضوعات مطرح شده در این مصاحبه مورد حمایت مهدی مهدوی کیا،مجتبی تقوی ، خداداد عزیزی ، علی کریمی و … قرار گرفت.
مسعود شجاعی ملی پوش سابق کشورمان در تیم پانیونیوس عضویت داشت و در ۴۱ دیدار که برای این تیم به میدان رفته بود موفق به ثمر رساندن ۷ گل شده بود.
احسان حاج صفی نیز در همین تیم ۲۰ بار به میدان رفت و موفق به زدن یک گل برای این تیم شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید