بارسلونا در چه وضعی است؟

به نظر می‌رسد بحران مالی باشگاه بارسلونا را به شدت در تحت فشار قرار داده است. در این رابطه «فران ریورتر» مدیراجرایی باشگاه بارسلونا امروز(چهارشنبه) اعلام کرد که در فاصله فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۲۱، یعنی زمانی که «خوآن لاپورتا» جایگزین «جوزپ ماریا بارتومئو» شد، بدهی این باشگاه از هشت به ۶۷۳ میلیون یورو افزایش پیدا کرده است.

این رقم تفاوت حدود ۷۰۰ میلیون یورویی را تنها ظرف چهار سال نشان می‌دهد. به گفته مدیر اجرای باشگاه بارسا، بدهی آبی‌اناری‌ها به طور مشخص از ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ تشدید شده و از این تاریخ تا مارس ۲۰۲۱، ۵۱۴ میلیون یورو افزایش پیدا کرده و از ۱۵۸ به ۶۷۳ میلیون یورو رسیده است.

ریورتر مدیراجرایی باشگاه بارسلونا در این باره اظهار داشت: بدهی خالص باشگاه از ژوئن ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۲۱ به اندازه ۵۱۴ میلیون یورو (از ۱۵۹ در ژوئن ۲۰۱۸ به ۶۷۳ میلیون یورو در مارس ۲۰۲۱) افزایش یافته و از دلالیل آن نیز می‌توان به سرمایه گذرای خالص در خرید و فروش بازیکن معادل ۳۰۶ میلیون یورو؛ طرح نوسازی نیوکمپ به ارزش ۹۲ میلیون یورو؛ سایر سرمایه‌گذاری‌ها روی سرمایه در گردش باشگاه معادل ۴۵ میلیون یورو و افزایش هزینه‌های مالی به مبلغ ۷۱ میلیون یورو اشاره کرد.

ریورتر افزود: بارسلونا در طول این سه سال در امر تولید جریان نقد عملیاتی ناتوان بوده و در نتیجه هزینه تمامی‌بخش‌های دیگر نیز باید از طریق افزایش بدهی شخص ثالث پرداخت می‌شد. این افزایش بدهی برای مبالغ که زیر سقف قانونی بوده، بدون درخواست مجوز از سوی اعضای مجمع عمومی‌باشگاه صورت گرفته است. علاوه بر این، شرایط مالی باشگاه هم در ژوئن ۲۰۲۰ و هم در مارس ۲۰۲۱، با تعهدات باشگاه به بانک‌ها و همچنین نسبت‌‌‌های درخواستی موسسات مالی، لالیگا، یوفا و همچنین مقررات مالی خودِ باشگاه همخوانی نداشته است.

بدین ترتیب رود که بدنبال فشارهای مالی وارد شده بر باشگاه بارسلونا ناشی از سوءمدیریت و همچنین آثار مخرب ناشی از پاندمی‌کرونا، «لیونل مسی» فوق ستاره آرژانتینی این تیم تابستان سال جاری پس از بیش از ۲۰ سال حضور در بارسلونا، نیوکمپ را به مقصد پاری‌ژرمن‌ ترک کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید