اینفانتینو بی خیال تغییر در زمان جام جهانی نمی‌شود؛ این بار هر سه سال یک بار

یکی از اهداف اصلی جیانی اینفانتینو پس از انتخابش به عنوان رییس فیفا برگزاری جام جهانی هر دو سال یک بار بود. او در تلاش بود تا این هدف خود را اجرایی کند و همچنین جام جهانی را با ۴۸ تیم برگزار کند. با این حال او در راه عملی کردن این اهداف مخالفان زیادی پیدا کرد تا نتواند حداقل تا دو سه سال آتی این اهدافش را عملی کند.

با این حال یک رسانه مطرح انگلیسی از تصمیم جنجالی دیگر رییس فیفا پرده برداشت. اینفانتینو که پروژه برگزاری جام جهانی به صورت دو سالانه را شکست خورده می‌بیند، حالا قصد دارد پروژه دیگری را آغاز کند که برگزاری جام جهانی به صورت هر سه سال است.

طبق این گزارش، در این پروژه، تابستان‌های اول و دوم به برگزاری بازی‌های قهرمانی‌های قاره‌ای مانند یورو و کوپا آمریکا اختصاص پیدا می‌کند و تابستان سوم تحت سلطه جام جهانی خواهد بود.

جانی اینفانتینو پنجشنبه هفته پیش در جریان برگزاری هفتادودومین کنگره فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) که در شهر دوحه قطر برگزار شد، گفت: می‌خواهم یک چیز را روشن کنم، فیفا پیشنهادی برای برگزاری هر دو سال یکبار جام جهانی نکرده است. در کنگره قبلی از ما خواسته شد امکان‌سنجی برگزاری جام جهانی به‌صورت دوسالانه را مورد بررسی قرار دهیم و فیفا این کار را انجام داد و به این نتیجه رسید که این کار امکان‌پذیر است و پیامدها و اثرات مشخصی هم خواهد داشت. «انجام چنین کاری مهم است، اینکه جام جهانی هر دو سال یا هر سه سال یکبار برگزار شود».

به نظر می‌رسد فیفا برای برگزاری مسابقات جام جهانی به صورت سه سال یکبار هم مخالفانی خواهد داشت، این در حالی است که بالاترین نهاد فوتبالی با مشارکت قطر (میزبان مسابقات) قصد برگزاری بیست‌ودومین دوره جام جهانی را در اواخر سال جاری میلادی دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید