اینتر، قهرمان سوپر جام ایتالیا

دیشب و در بازی سوپر جام ایتالیا، اینتر و یوونتوس مقابل هم ایستادند.در شرایطی که به نظر می‌رسید تقابل کم هیجان اینتر و یوونتوس به ضربات پنالتی کشیده می‌شود، این الکسیس سانچس بود که در دقیقه 120 و روی اشتباه الکس ساندرو گل برتری اینتر را وارد دروازه یوونتوس کرد.

اینتر بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی و روی ارسال کرنر هاکان چالهان اوغلو از سمت راست می‌توانست به گل اول دست یابد، اما ضربه سر استفان دی فرای با اختلاف کمی‌به بیرون رفت.

دقایقی بعد این بار با حرکت بازیکنان اینتر از سمت چپ این لائوتارو مارتینز بود که می‌توانست از مرکز محوطه دروازه یوونتوس را باز کند، اما ضربه این بازیکن با اختلاف کمی‌از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

01682133

اما در دقیقه 25 این یوونتوس بود که بر خلاف جریان بازی به گل اول دست یافت. ارسال آلوارو موراتا بعد از برخورد به میلان اشکرینیار در بین مدافعان اینتر به وینستون مک کنی رسید و او با ضربه سر دقیق خود موفق شد گل اول را به ثمر برساند.

اینتر در صدد جبران برآمده و در دقیقه 33 و با خطای متئو دی شیلیو روی ادین ژکو صاحب یک ضربه پنالتی شد. لائوتارو مارتینز پشت توپ قرار گرفته و با یک ضربه محکم و دیدنی دروازه یوونتوس را باز کرده و گل تساوی را به ثمر رساند. در ادامه اگرچه اینتر مالک توپ و میدان بود، اما نتوانست فرصت خاصی روی دروازه یوونتوس ایجاد کند و نیمه اول با همان تساوی 1-1 بین دو تیم به اتمام رسید.

یوونتوس نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و خیلی زود می‌توانست توسط فدریکو برناردسکی به گل دوم دست پیدا کند، اما ضربه زمینی این بازیکن با اختلاف کمی‌از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 49 دوباره برناردسکی از پشت محوطه اینتر اقدام به ضربه زدن کرد، اما شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه اینتر دوباره مالکیت توپ را در اختیار گرفت و می‌توانست روی ارسال دقیق هاکان چالهان اوغلو به گل برسد، اما ماتیا پرین به کمک دیرک دروازه موفق شد ضربه سر دنزل دومفرایس را مهار کند. در دقیقه 69 اینتر با حرکتی تیمی‌فرصت زدن گل دوم را داشت، اما پرین درازکش ضربه لائوتارو مارتینز را مهار کرد. در ادامه جریان بازی آرام شد و دو تیم بدون خلق موقعیت روی دروازه یکدیگر، به تساوی 1-1 و رفتن به اوقات اضافی رضایت دادند.

در نیمه اول وقت اضافی دو تیم به شدت جانب احتیاط را رعایت کردند و تنها یوونتوس یک بار با ضربه پائولو دیبالا صاحب فرصت شد که شوت این بازیکن از پشت محوطه نیز از بالای دروازه نراتزوری به بیرون رفت.

اما در دقیقه 120 و در حالیکه به نظر می‌رسید بازی تمام است، اینتر به گل برتری رسید. استپ سینه ضعیف ساندرو در محوطه با اثرگذاری متئو دارمیان همراه بود تا سانچس از راه رسید و با زدن ضربه نهایی، کار یوونتوس را در فینال تمام کرد.

01682192

01682193

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید