ایران خودرو دیزل در مسیر پیشرفت

اخبار صنعت  پایگاه خبری صدای معتمد -شرکت ایران خودرو دیزل که از شرکتهای زیر مجموعه ایران خودرو میباشد با شرکت هیوندای توافقنامه همکاری امضا کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای معتمد به نقل از روابط عمومی‌شرکت ایران خودرو دیزل این توافقنامه در  نشست مدیر عامل ایران خودرو دیزل و قائم مقام مدیر عامل در بخش خودروهای تجاری هیوندای به امضا رسید.

در این نشست  علیرضا ساجی و ادوارد لی با امضای قرارداد، شروع همکاری مجدد دو شرکت را اعلام کردند.

علیرضا ساجی مدیرعامل ایران خودرو دیزل ضمن اعلام این مطلب گفت: طبق این قرارداد شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان قدیمی‌ترین و اولین همکار شرکت هیوندای در بخش خودروهای تجاری، چند محصول جدید را با فناوری شرکت هیوندای تولید و به بازار داخلی عرضه خواهد کرد.

ایران خودرو دیزل در مسیر پیشرفت
ایران خودرو دیزل در مسیر پیشرفت

ساجی تاکید کرد: ایران خودرو دیزل درصدد توسعه و همکاری بیشتر با خودرو سازان معتبر جهانی برای افزایش تنوع سبد محصولات و کیفیت تولیدات خود است و قرارداد با هیوندای از جمله این اقدامات میباشد.

شایان ذکر است قرارداد فیمابین در خصوص تولید انواع اتوبوسهای درون شهری و برون شهری، همچنین مینی بوس و کامیونت است.

همزمان در بازار بورس شایعه شده است که این شرکت تا پایان تابستان قراردادی را با شرکت مرسدس بنز منعقد خواهد کرد که سودآوری شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

لازم به توضیح است طی سالهای اخیر تولید کنندگان خودرهای دیزلی از وضعیت مناسبی در بازار بورس برخوردار نیستند و نماد آنها زیر قیمت اسمی‌(هزار ریال ) در حال معامله میباشد و اکثرا دارای زیان انباشته می‌باشند.

نماد شرکت ایران خودرو دیزل در حال حاضر در بازار بورس متوقف بوده و قابل معامله نمیباشد اما آخرین قیمت هر سهم این شرکت در این بازار معادل هفتصد و پنجاه ریال می‌باشد.

دیگر شرکتهای تولید کننده خودروهای دیزلی نیز وضعیت مشابهی دارند، برای مثال شرکت سایپا دیزل نیز در حالی شامل توقف نماد میباشد که هر سهم آن آخرین بار  هشتصد و سی و نه ریال معامله شده است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید