اکبری: جان را فدای مسابقات نکنید!

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مصطفی اکبری پزشک تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: اگر سازمان لیگ می‌خواهد که مسابقات را برگزار کند باید مسئولیت مصدومیت همه بازیکنان را هم بر عهده بگیرد.

مصطفی اکبری افزود: علاوه بر آسیب دیدگی و احتمال انتقال ویروس باید در مورد اسپانسرها هم فکر کرد. باشگاه‌های خصوصی همگی به خاطر این ویروس از نظر اسپانسر ضرر کرده اند و درآمد چندانی نداشتند که بتوانند به تیم هایشان پرداختی داشته باشند.

وی ادامه داد: کرونا در جای خود ولی آسیب دیدگی بازیکنان قطعا هم برای باشگاه‌های ما مشکل ایجاد می‌کند و هم برای خود آنها؛ جالب است بدانید در روزهای ابتدایی که کرونا وارد کشور شد ۲ بازیکن تیم ما به خاطر استرس ناشی از شیوع کرونا در تمرین آسیب دیدند، حال با این مشکل چگونه کنار بیاییم؟

اکبری با تاکید بر اینکه برگزاری بازی‌ها نیازمند مراقبت‌های فراوان و بیش ازحد است که باید حتما مورد بررسی قرار بگیرد، تصریح کرد: اگر یک بازیکن فوتبال به ویروس کرونا مبتلا شود یک سوم حجم ریه خود را از دست می‌دهد و بافت ریه ‌اش نابود می‌شود.

پزشک تیم فوتبال نساجی مازندران با بیان اینکه بافت ویروس کرونا شدیدتر از آنفولانزا است، توضیح داد: حتی بقدری این ویروس ترسناک است که اگر ریه یک فرد واکنش بدی به این ویروس نشان بدهد منجر به مرگ او خواهد شد.

وی با بیان اینکه ای کاش در همان ابتدا به برگزاری چند بازی بدون تماشاگر رضایت می‌دادند تا مسابقات به هفته‌‌‌های آخر برسد هر چند تصمیم گیری این زمینه سخت بود، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که خطر درکمین همه ماست.

اکبری تصریح کرد: بازیکنان تیم‌های مختلف چندین ماه است که تمرینات سنگین تیمی‌نداشته و در واقع بلاتکلیف هستند.آنها حدود ۷۰درصد آمادگی دارند ولی مطمئنا اگر بازی‌ها ادامه پیدا کند در آخر فصل بازیکنان دچار مصدومیت‌های سنگین می‌شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید