اولیایی: در پرونده ویلموتس همه مدیران پنهان کاری کرده اند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- کاظم اولیایی عضو سابق مجمع فدراسیون فوتبال با اشاره به اظهارات برخی از نمایندگان مجلس درباره پرونده ویلموتس گفت: رئیس بزرگترین فراکسیون مجلس یعنی ورزش و رئیس کمیته ورزش و تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی تاکنون اظهارنظری درباره مشکلات اساسنامه و ساختار و ورشکستگی فوتبال نداشته‌اند اما هر دو نفر به سرعت چوبه دار درست می‌کنند.

کاظم اولیایی اظهارکرد: این چه منطقی است که بر ورزش حاکم شده است؟ ما فقط منتظر گاف دادن افراد هستیم. حالا به جای دفاع از حقوقمان در مجامع بین‌المللی، فورا می‌گوییم چه کسی باید این غرامت را بپردازد. به نظرم پرادختن این غرامت ایراد دارد!

وی رسیدگی به پرونده ویلتموس از مرحله پیشنهاد تا عقد قرارداد را نیازمند یک گروه حقیقت یاب متخصص دانست و گفت: ما نیازمند یه گروه حقیقت یاب هستیم نه سیاسیون. ورزش در حال حاضر گروگان سیاست است.

اولیایی تصریح کرد: اگر سیاسیون بخواهند گروگان گیری کنند، متهمان را پیدا نمی‌کنند. اینکه مجلس از وزیر ورزش برای پاسخگو بودن در مجلس دعوت می‌کند، چه معنایی دارد؟ آیا وزیر بالاترین مقام مجری در این فدراسیون است؟ فیفا چنین نظری ندارد. ریل گذاری ما غلط است.

مدیرعامل سابق استقلال در پاسخ به این سوال که پنهان‌کاری و عدم پشیمانی برخی از مدیران وقت در عقد قرارداد همکاری با ویلموتس موجب عصبانیت مردم شده، گفت: این بخش درست است که مردم عصبانی هستند.

وی ادامه داد: ما در خیلی از مقوله‌های امنیتی، نظامی‌و سیاسی شاهد پنهان‌کاری هستیم چون اقتضای کارشان همین است اما در فدراسیون فوتبال پنهان کاری یک ضعف بزرگ به شمار می‌رود. در عوض باید خرد جمعی استفاده می‌کردیم. باید در اساسنامه نظرخواهی می‌کردیم و اشکالات برطرف می‌شد.

اولیایی خاطرنشان کرد: اقتضادی فوتبال همین است. من هم این موضوع را قبول دارم که پنهان‌کاری کردیم و باید صداقت به خرج می‌دادیم که مردم هم با ما مهربان باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید