اولیایی: اکثر محکومیت‌‌‌های فوتبال بعلت عمل نشدن تعهدات ارزی است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: بیش از ۹۰ درصد محکومیت ما به خاطر این است که به موقع نتوانستیم به تعهدات ارزی عمل کنیم. مکانیسم فیفا هم آمرانه است. اگر بازیکنی دو ماه حقوقش را دریافت نکند دست روی ماشه می‌رود و ما به کلیه دیون محکوم می‌شویم. اینکه بازیکن یا مربی خوب بوده هم جای بحث دارد

کاظم اولیایی اظهار کرد: هر پرونده‌ای به فیفا می‌رود محکوم می‌شویم. آنها اصلا وارد ماهیت پرونده نمی‌شوند و حیثیت ما زیر سوال می‌رود. شرایط بد ارزی اقتضا می‌کند تصمیمی‌مقطعی بگیریم تا شرایط مجدد انتقال ارز را پیدا کنیم.

اولیایی ادامه داد: تمام شکایت‌ها حاکی از این مسأله است. به عنوان مثال در مورد ویلموتس، استراماچونی و … اگر تعهد مالی به موقع انجام می‌شد کار به اینجا کشیده نمی‌شد. بنابراین استثنائاً نمی‌توانیم از قوانین عادی استفاده کنیم و تا مبادلات ارزی ما به نتیجه برسد این کار خوبی است. شرایط بدی وجود دارد.

وی در خصوص اینکه آیا قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی به نفع فوتبال ما است، اظهار داشت:‌ در شرایط عادی نباید نقل و انتقالات را محدود کنیم. باید مربی و بازیکن بروند و بیایند و ارتباطات بین‌المللی را داشته باشیم اما چون تحت تحریم هستیم و نمی‌توانیم به موقع وظایف اجرایی خودمان را در قبال مسائل مالی انجام بدهیم این اتفاق می‌افتد.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در مور د اینکه آیا ضعف مدیریت هم در این مساله دخیل است، گفت: البته این مسأله یک بعدی نیست. وقتی می‌خواهیم بررسی کنیم اگر باشگاهی موفق شود مثلا وقتی گل زیاد می‌زنند، یعنی تمام اعضای باشگاه کارشان را درست انجام دادند.

وی در مورد دخالت بازرسی کل کشور و قوه قضائیه تصریح کرد: آیا بهتر نبود آنها وکلای مناسب به ما معرفی کنند؟ قاضی‌زاده هاشمی‌دو سال است در فوتبال کولاک می‌کند، قوه قضائیه و مقننه دخالت می‌کنند.

اولیایی یادآورشد: این‌ها ذهنیت مردم را آزار می‌دهد. در این وضعیت بد اقتصادی چرا باید مردم را تحریک کنیم؟ من قصد دفاع از فدراسیون فوتبال را ندارم اما باید عادلانه بررسی کنیم. زمانی که قرارداد ویلموتس نوشته شد چه کسی دستور داد و چه کسی تقصیر داشت؟ ما با چه ارزی قرارداد بستیم؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید