اندر مصایب قهرمانی برای پرسپولیس و نقل و انتقالاتش

 بودجه تیمی‌پرسپولیس برای فصل گذشته نزدیک به 70 میلیارد بود که اکنون با توجه به بازار نقل و انتقالاتی شاید آنها نیازمند این باشند تا دو برابر آن را تامین کنند. این تنها البته مربوط به بودجه لازم برای بازیکنان و کادرفنی خواهد بود و فارغ از موضوع مربوط به پاداش‌ها، هتل، تمرینات، پرواز و بدهی و … خواهد بود.

در حال حاضر سه بازیکن پرسپولیس در شرایطی از این تیم جدا شده اند که تفاوت مالی بین پیشنهاد باشگاه برای تمدید و پیشنهادات دیگر باشگاه‌ها در آن تاثیرگذار بوده است.

محمدحسین کنعانی زادگان در شرایطی این باشگاه را به مقصد الاهلی قطر ترک کرد که این توافق را خیلی زودتر از پایان فصل به سرانجام رسانده بود چرا که کاملا مطمئن از تفاوت چشمگیر تفاوت دریافتی از الاهلی و پرسپولیس بود.

دومین شکست نقل و انتقالاتی پرسپولیس مربوط به شهریار مغانلو بود؛ بازیکنی که در پرسپولیس بار دیگر توانست در روند گلزنی موفقی ظاهر شود و توجه آنها را به تمدید قرارداد قرضی جلب کند. با این حال با پیشنهاد 500هزار یورویی سانتاکلارا پرتغال برای قطعی کردن این قرارداد، پرسپولیس را از جذب شهریار کاملا دور کرد. پرسپولیسی‌ها البته مدعی هستند که جدیدترین پیشنهاد سانتاکلارا برای این رضایتنامه 700هزار یورو بوده است و این عدد را باید در کنار مبلغی گذاشت که باید آنها به عنوان قرارداد مغانلو به وی نیز پرداخت کنند که غیرممکن به نظر می‌رسد.

 بعد از مدافع و مهاجم پرسپولیس نوبت به هافبک دفاعی محبوب این تیم نزد هواداران رسید که با توجه به تفاوت عدد قرارداد ترجیح داد راهی امارات و تیم شباب شد. نوراللهی بعد از پایان قرارداد خود ابراز امیدواری کرده بود بتواند با این باشگاه برای تمدید قرارداد به توافق دست یابد. این در حالی بود که با ادعای باشگاه دو بار طرفین پای میز مذاکره نشستند اما در نهایت در حالیکه باشگاه در نظر داشت بالاتر از حد توان خود نیز به امید حمایت برخی حامیان مالی (هواداران خارج نشین) بخشی از رقم مدنظر را تامین کند، پیشنهاد فریبنده شباب الاهلی آنها را از مذاکره دور کرد و در نهایت شماره هشت بعد از 6 سال از این تیم جدا شد و راهی لیگ امارات شد.

01635324

اکنون برای پرسپولیس کمال کامیابی نیا، مهدی شیری، وحید امیری و امید عالیشاه برای تمدید قرارداد باقی مانده است. بازیکنانی که هر کدام دورادور در روند مذاکره با پرسپولیس قرار گرفته‌اند و البته هر کدام به دلایلی هنوز موفق به تمدید قرارداد نشده‌اند. بنا به ادعای برخی نزدیکان نرخ کنونی بازیکنان برای تمدید بسته به توقع و درخشش در سال گذشته تا سقف 10 میلیارد برآورد شده که. به این شکل فارغ از سه بازیکنی که از تیم جدا شده‌اند، پرسپولیس برای تمدید قرارداد با 4 بازیکن باقیمانده (در صورتی که به توافق لازم برای کاهش خواسته مالی دست نیابد)، نیازمند این خواهد بود حداقل 30 میلیارد روی میز بگذارد.

آنها برای جذب بازیکنان جدید (اگر ستاره باشند) اقلا به 20 میلیارد تومان دیگر نیاز خواهند داشت. فارغ از این باشگاه نمی‌خواهد تفاوت مالی زیادی بین بازیکنان شکل گیرد و برای بازیکنانی مثل سیامک نعمتی، سیدجلال حسینی، سعید آقایی، سرلک و … که فصل گذشته با اعداد معقولی قرارداد خود را تمدید یا به امضا رساندند، احتمالا باید مبلغی اضافه درنظر بگیرد.جالب اینکه همین عقب نشینی باشگاه در خصوص خواسته مالی بازیکنان، تا به این لحظه موجب از دست رفتن سه بازیکن تا این لحظه شده است. تیم مدیریتی باشگاه پرسپولیس اما نمی‌خواهد بدون تامین بودجه لازم بار سنگین مالی روی تیم قرار گیرد و تنها یک بدهی سنگین دیگر در آینده از آنها به جا بماند. با این حال آنها تا این لحظه امیدوار بودند با تحت تاثیر قرار دادن بازیکنان، خواسته مالی آنها را کاهش دهند که بعد از جدایی نوراللهی و کنعانی زادگان این هدف آنها شکست خورده است.

01635323

این ضرری است که کسب قهرمانی در ایران برای مدیران تیم قهرمان به همراه دارد.آنها در سال انفجار تورم و قیمت باید بهای بیشتری بابت حقوق بازیکنان بپردازند حال آنکه قهرمانی برای پرسپولیس حتی یک ریال عایدی مستقیم به همراه نداشته است.روش عجیب و ناکارآمدی که در ایران و در اداره لیگ حکمفرماست و بهایش را مسئولان قهرمان در افزایش نرخ بازیکنان و کادر پرداخت خواهند کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید