انتشار لیستی از بدهی‌‌‌های باشگاه تراکتور

حواشی اخیر پیرامون باشگاه تراکتور یک سوژه ثابت داشته و دارد؛ رقم بدهی‌‌‌های این باشگاه. در حالی که رئیس هیئت فوتبال آذربایجان شرقی مدعی شده بود که تراکتور 388 میلیارد تومان بدهی دارد، مسئولان این هیئت طی روزهای اخیر پاسخی به منشا این ادعا ارائه نکردند تا شائبه‌‌‌های زیادی در خصوص رقم واقعی بدهی‌‌‌های باشگاه تراکتور که این شرایط را موجب شده، به وجود آید.

رقم ادعا شده توسط ششگلانی معادل 14 میلیون دلار است که می‌توان در فوتبال اروپا با چنین مبلغی در سطحی متوسط تیم داری کرد. بررسی بدهی‌‌‌های تراکتور به بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی در کنار هزینه‌‌‌های جانبی باشگاه هم مبلغی کمتر را نشان می‌داد تا این که امروز خبرگزاری تسنیم مدعی شد که به اسنادی دست یافته که می‌توان از روی آنها رقم واقعی بدهی‌‌‌های این باشگاه را تخمین زد.

در این اسناد که سربرگ باشگاه تراکتور در آن خودنمایی می‌کند، گزارش حقوقی از آخرین پرونده‌‌‌های این باشگاه تبریزی ارائه و مشخص نیست که توسط چه کسی و یا چه هدفی افشا شده است. این گزارش تا تاریخ 1400/02/21 را شامل می‌شود.

بر اساس این اسناد، بدهی‌‌‌های تراکتور به تفکیک موارد به شرح زیر است:

1 – جمع چک‌های تحویلی به کمیته وضعیت بابت مطالبات قطعی: 7.340.000.000 ریال
2 – جمع مبالغ لازم بابت تسویه فسخ‌های توافقی اخیر با بازیکنان و کادر فنی داخلی: 81.687.000.000 ریال
3 – جمع مبالغ پرونده‌های کمیته‌های وضعیت و استیناف فدراسیون فوتبال: 89.668.100.000 ریال
4 – جمع پرونده‌‌‌های خارجی: 3.104.250 یورو بدون محاسبه سود سالیانه
5 – جمع مبالغ پرداخت‌نشده بابت آرا و توافقات فسخ با کادر فنی و بازیکنان خارجی: 773.771 دلار بدون محاسبه 5 درصد سود سالیانه
6 – سایر مطالبات خارجی: شرکت آرت وان به‌مبلغ 45.223 درهم امارات

بر اساس این مدارک جمع بدهی‌‌های باشگاه تراکتور که همگی آنها مربوط به سه سال گذشته است، نشان می‌دهد این باشگاه تا تاریخ 21 اردیبهشت 1400 چیزی حدود 150 میلیارد تومان بدهی داخلی و بین‌المللی (با محاسبه نرخ روز ارز) دارد که البته باید به برخی از این بدهی‌ها مبلغ 5 درصد هم بابت سود سالانه اضافه کرد، در عین حال باید مبالغی مانند مطالبات اشکان دژاگه و مسعود شجاعی و همچنین بدهی‌های این باشگاه به دو شرکت اسپانسری اپراتور تلفن همراه و البسه لباس را نیز به این فهرست اضافه کرد که گفته می‌شود حدود 80 میلیارد تومان است، با این حساب در زمان حاضر و تا امروز (16 شهریور 1400) باشگاه تراکتور حدود 230 میلیارد تومان بدهی به افراد، باشگاه‌ها و نهادهای مختلف دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید