اقبالی: بسیاری از باشگاه‌ها با مشکلات مالی عدیده‌ای روبرو هستند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مسعود اقبالی کارشناس فوتبال گفت: نهادهای نظارتی باید به قراردادهای بازیکنان و مربیان ورود کرده و وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در این راه می‌توانند نقش مهمی‌را ایفا کنند. آنها باید کارگروه‌های ویژه و کارشناسی با قوانین سخت‌گیرانه وضع کنند تا این هرج و مرج در فوتبال به پایان برسد.

مسعود اقبالی در پاسخ به اینکه با این وضعیت فوتبال ایران به کجا خواهد رفت؟ افزود: نابودی پایان این فوتبال است، بسیاری از باشگاه‌ها با مشکلات مالی عدیده‌ای روبرو هستند با این وجود متاسفانه در چنین شرایطی قراردادهای چند میلیاردی می‌بندند.

وی ادامه داد: من می‌پرسم باشگاهی که ورشکسته است چطور می‌خواهد ۱۰ میلیارد به بازیکناش پول بپردازد. به طور کلی از پرداخت این مبالغ عاجز هستند و چند ماه دیگر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پر از پروندهایی است که بازیکنان و مربیان از باشگاه‌ها شکایت کرده‌اند.

اقبالی درپاسخ به اینکه چه روشی را برای مهار این اتفاق پیشنهاد می‌دهید؟ ابراز کرد: متاسفانه شرایط سخت است اما مدیران ورزش و فدراسیون فوتبال باید با این اتفاقات برخورد جدی و قاطع داشته باشند. برای قراردادها با بازیکنان و مربیان سقفی را تعیین کنند که باشگاه‌ها از آن فراتر نروند.

این کارشناس فوتبال ایران همچنین یادآورشد: سقف قرارداد چند سال پیش از سوی فدراسیون فوتبال اعلام شد اما هیچ باشگاهی آن را رعایت نکرد و پول‌های زیر میزی زیادی رد و بدل شد.

اقبالی در پایان صحبت هایش خاطرنشان کرد: در این حلقه مدیر، مربی، بازیکن و دلال و عوامل دیگر در کنار هم حرکت می‌کنند و هر چه قیمت‌ها افزایش پیدا کند منافع آنها بیشتر می‌شود. وقتی بازیکن خارجی حق ورود به ایران را نداشته باشد دلال برای عقد قرارداد با بازیکن پیشنهاد مالی چند میلیاردی می‌دهد و متاسفانه مدیران ما نیز به راحتی آن را پذیرفته و خواسته‌شان را قبول می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید