افسوس آنیلی در مدت حضور رونالدو در یوونتوس

آندره‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس امروز (جمعه) در جلسه سهامداران باشگاه یوونتوس گزارش مالی یک سال اخیر بانوی پیر را ارائه کرد و درباره سه فصل حضور کریستیانو رونالدو در جمع تورینی‌ها توضیح داد.

آنیلی با اعلام اینکه یوونتوس در یک سال اخیر 210 میلیون یورو ضرر داشته است، گفت: ما گزارش مالی سالانه خود را با ضرر 210 میلیون یورویی تأیید می‌کنیم و همین‌جا لازم می‌دانم که توضیح بدهم چرا این اتفاق رخ داده است. باشگاه ضمن تجدید دوره کاری اعضای هیئت مدیره، درخواست افزایش 400 میلیون یورویی بودجه‌اش را دارد. برای درک ضررهای تحمیل شده نیز لازم است که چارچوب اقتصاد کلانی که یوونتوس در آن حرکت کرده است را مدنظر داشت. اقتصاد یوونتوس در تضاد با همه شایعاتی که وجود داشته کاملاً سالم است. ما از ماه می‌سال 2020 تا انتهای فصل گذشته پشت درهای بسته بازی کردیم. تمام راه‌هایی که برای کسب درآمد داشتیم مسدود شدند و این منجر به بروز یک بحران سیاسی و صنعتی شد. به همین دلیل هم ما به دنبال اجرای پروژه سوپرلیگ و منتظر صدور حکم از سوی دیوان عالی اروپا در مورد نقشی که یوفا و اتحادیه باشگاه‌های اروپا داشتند هستیم.

رئیس باشگاه یوونتوس بیان کرد: سوپرلیگ پروژه‌ای بود که 12 باشگاه برای حضور در آن اعلام آمادگی کردند؛ باشگاه‌هایی که قبول داشتند فوتبال دارد در برابر یک تغییر و حفظ مدلی که ریسک پذیر نیست مقاومت می‌کند، مدلی که در آن رقابت معنی ندارد و فقط پول درآوردن مهم است. من اما نمی‌خواهم تسلیم شود. دیروز تسلیم نشدم و فردا هم تسلیم نخواهم شد. سیستم فعلی مدیریت فوتبال نیاز به تغییر دارد و یوونتوس هم می‌خواهد بخشی از این تغییر باشد اما صرفاً از طریق گفت‌و‌گوی سازنده و تعامل با همه. با توجه به پیامدهای ناشی از شیوع کرونا، تخمین ضررهای ناشی از آن امکان پذیر بود. بنابراین یوونتوس باید چه کار می‌کرد؟

آنیلی در پایان درباره سه سالی که کریستیانو رونالدو در یوونتوس حضور داشت هم گفت: حضور او در تیم ما مایه افتخار و لذتبخش بود و اگر ما به کارهایی که او در زمین بازی برای تیم انجام داد فکر کنیم آن وقت نمی‌توانیم صرفاً به صورت نمادین از او به خاطر حضورش در تیم‌مان قدردانی کنیم. تنها افسوس من در مدت زمان حضور رونالدو در تیم‌مان این بود که یک سال و نیم مجبور شدیم پشت درهای بسته بازی کنیم. موراتا درست می‌گوید که پوشیدن پیراهن یوونتوس مسئولیت می‌آورد. من مسئول این باشگاه هستم و این باشگاه از هر بازیکنی که افتخار حضور در آن را داشته بزرگتر است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید