افزایش ۳ برابری روشندلان در جهان تا سال ۲۰۵۰

اخبار سلامت پایگاه خبری صدای معتمدخبرگزاری فرانسه با مخابره این خبر اعلام کرد: طبق تحقیقات انجام شده دانشگاهی در بریتانیا تعداد روشندلان در جهان تا سال دو هزار و پنجاه حدود سه برابر افرایش خواهد یافت.

به گزارش صدای معتمد به نقل از خبرگزاری فرانسه مطالعات انجام شده در دانشگاه آنجلیا راسکین بریتانیا حاکی از وجود سی و شش میلیون روشندل در سطح جهان است که پیش بینی میشودتعداد روشندلان در سال دو هزار و پنجاه به صد و پانزده میلیون نفر برسد.

تحقیقات این دانشگاه که از مطالعات صد و هشتاد و هشت کشور دنیا حاصل شده است پیش بینی می‌کند افرادی که با مشکلات دیگر بینایی مانند انواع کم بینایی روبرو هستند نیز در مدت مشابه حدود سه برابر خواهد شد و از دویست و هفده  میلیون نفر فعلی به بیشتر از پانصد و هشتاد و هشت میلیون نفر خواهد رسید.

بر اساس این مطالعات ساکنان جنوب و شرق آسیا بیشتر از سایر مناطق با انواع مشکلات بینایی مواجه هستند. پس از آن بخش هایی از صحرای آفریقا وضعیت نگران کننده ای در میزان کم بینایی دارند.

مطالعه کنندگان از نهادهای مربوطه خواسته اند سرمایه گذاری بیشتری برای درمان مشکلات بینایی و ارائه خدمات دیگر در این مورد انجام دهند.

همزمان با انتشار این مطالعات در مورد تعداد روشندلان در جهان، خیریه نجات بینایی که در بیش از سی کشور جهان فعال است از افزایش موارد ابتلا به روشندلی خبر داده است.

یکی از اعضای این خیریه عنوان داشته: روشندلی در کشورهای فقیر رو به افزایش است و از دلایل آن می‌توان به افزایش طول عمر و شروع بیماریهای مزمن اشاره کرد.

افزایش ۳ برابری روشندلان در جهان تا سال ۲۰۵۰
افزایش ۳ برابری روشندلان در جهان تا سال ۲۰۵۰

پروفسور بورن که مسئول گروه تحقیقاتی دانشگاه آنجلیا راسکین بریتانیا بوده است می‌گوید: مشکل کم بینایی جزیی نیز می‌تواند زندگی افراد را مختل کند برای مثال یک فرد کم بینا با کاهش استقلال مواجه می‌شود زیرا در بسیاری موارد امکان استفاده از وسیله شخصی و رانندگی را از دست می‌دهد.

پروفسور بورن افزود: سرمایه گذاری در این بخش بازگشت قابل توجه سرمایه را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: راهکارهای ساده ای برای تغییر شرایط موجود در مناطق در حال توسعه وجود دارد. راهکارهایی که ارزان بوده و هزینه کشورها را به دلیل بازگشت این افراد به بازار کار تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید