افزایش مالیات راهکاری برای کاهش مصرف سیگار

اخبار اجتماعی پایگاه خبری صدای معتمد -معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران: در بسیاری از کشورهای دنیا عوارض و مالیات زیادی از سیگار گرفته می شود تا مصرف را کاهش دهند.

به گزارش صدای معتمد، عبدالرحمان رستمیان امروز سه شنبه در نشست خبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این که سقف مالیات سیگار باید به ۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش یابد، افزود: مالیات سیگار بسیار مهم است و در بسیاری از کشورهای دنیا عوارض و مالیات زیادی از سیگار گرفته می شود تا مصرف را کاهش دهند.

رستمیان با بیان این که سیگار جهش سلولی ایجاد می کند افزود: باید در کشور از روش های آموزشی و اعلام عوارض آن برای کاهش مصرف سیگار و افزایش مالیات استفاده کرد.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران ،کاهش عرضه سیگار را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: سیاستگذاران باید دسترسی به این ماده دخانی را به ویژه برای جوانان سخت تر کنند که شامل ممنوعیت فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال می شود و ارایه مجوز به عرضه کنندگان سیگار را اجرا کنند.

وی به نقش رسانه ها در پیش گیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود : نهاد های مختلف به ویژه رسانه ها باید در جهت آموزش و عوارض دخانیات و دوری از آن فعالیت کنند.

گفتنی است همایش سیگار و سیاست های سلامت محور دهم بهمن در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

افزایش مالیات راهکاری برای کاهش مصرف سیگار
افزایش مالیات راهکاری برای کاهش مصرف سیگار
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید