اظهارات کارشناس فوتبال راجع به لیگ برتر

بیژن ذوالفقارنسب در مورد ارزیابی‌ لیگ برتر بیستم اظهار داشت: لیگ کشورمان در قاره آسیا، لیگ قابل اعتنایی است. با توجه به کاستی‌ها و مشکلاتی که فوتبال ما دارد اما از نظر کیفی لیگ خوبی داریم. لیگ برتر بیستم پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشت ولی نسبت به لیگ‌های دیگر قاره آسیا سرمایه‌گذاری کمتری در آن صورت گرفته است. بنا به دلایلی در لیگ برتر بیستم باشگاه‌های ما از جذب بازیکن و مربی خارجی محروم بودند که این اتفاق مزایا و معایبی دارد.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی لیگ، کمبود امکانات سخت افزاری و نداشتن امکانات بین‌المللی مانند کمک داور ویدئویی (VAR) است. VAR اکنون جزیی از پیشرفت‌‌‌های صورت گرفته در دنیای فوتبال است که در لیگ برتر ما از آن برخوردار نبودیم. به نظر می‌رسد برخی از مشکلات داوری‌ها و مشکلات رفتاری و اخلاقی بازیکنان و مربیان به نبود VAR مربوط است.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال در مورد بیانیه‌نویسی‌های باشگاه‌ها در لیگ برتر بیستم و اینکه یکدیگر را به رفتارهای شائبه‌ برانگیز متهم می‌کردند، گفت: فوتبال ورزشی اجتماعی، فرهنگی و نظم پذیر است. در بعد فرهنگی و اخلاقی، فوتبال ما مشکلاتی از همین دست مواردی که گفتید را دارد.

ذوالفقارنسب در مورد چرخش زیاد مربیان بین باشگاه‌ها و اینکه یک مربی سه تیم در یک فصل عوض کرده، اظهار داشت: مربیان به دنبال پیشرفت هستند و می‌خواهند در چرخه حضور داشته باشند. مشکل آنها نیستند بلکه نشانگر ضعف مدیریت ارشد باشگاهی کشورمان است. اینکه مدیران خیلی زود تصمیم می‌گیرند و سپس این تصمیم خود را هم تغییر می‌دهند، کمتر در فوتبال روز دنیا مشاهده می‌کنیم.

این کارشناس در مورد اینکه برخی مدعی هستند تغییرات زیاد مربیان در برخی تیم‌ها ممکن است شائبه برانگیز باشد و به تغییر نتایج در زمینه غیر فنی منجر شود، افزود: من هم این مسایل را شنیده‌ام ولی باید بگویم فوتبال ما از نظر فنی پیشرفت کرده؛ حتی در برگزاری مسابقات با وجود شرایط کرونایی موفق بوده اما قطعا ایرادهایی هم دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید