اظهارات نکونام پس از پیروزی و صعود فولاد

پس از پیروزی فولاد دربازی برگشت مقابل الغرافه، جواد نکونام اظهار داشت: می‌دانستیم بازی سختی داریم. آخرین شانس الغرافه بود. روز اول گفتم گروه سختی داریم و تیم‌ها خیلی به هم نزدیک هستند. خوشحالیم از اینکه تیم ما صعود کرد اما کارمان هنوز تمام نشده است.

وی افزود: بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. با تمرکز بالا مقابل ما ظاهر شدند تا موفق شوند. نیمه اول را خوب شروع کردیم و موقعیت‌‌‌های خوبی برای گلزنی داشتیم که استفاده نکردیم. نیمه دوم روی ضدحمله می‌توانستیم گل‌‌‌های بیشتری بزنیم ولی متاسفانه این کار را نکردیم. روی دو اشتباه به حریف موقعیت‌‌‌های صددرصد دادیم. این برای من ناراحت کننده است. از دو سه بازیکن واقعا گله مند هستم. شب خوبی نداشتند. باید بدانند لیگ قهرمانان آسیا جای بهترین هاست و همه باید بهترین عملکردشان را داشته باشند.

سرمربی فولاد تصریح کرد: به هوادارانمان، تمام کسانی که برای برد ما دعا می‌کنند و بازیکنان و افرادی که زحمت می‌کشند تبریک می‌گویم. در این هوای گرم و شرجی بازی کردن سخت است و به همه خسته نباشید می‌گویم.

نکونام در انتقاد از برنامه ربزی کنفدراسیون فوتبال آسیا و شرایط برگزاری مسابقات، گفت: من سال‌ها در آسیا بازی کردم. نماینده بازیکنان در این قاره بودم. امیدوارم چنین چیزی دیگر تکرار نشود. با انجام بازی هر سه روز یکبار، در این گرما و این رطوبت، ما بازیکنان را می‌کشیم. در حالیکه تمام دنیا فوتبال را رفت و برگشت با تماشاگر برگزار می‌کنند، اما بازی‌‌‌های آسیا به صورت متمرکز در کشوری که گرم است و رطوبت دارد برگزار می‌شود. بازیکنان باید هر سه روز یک باربازی کنند. این شرایط برای بازیکنان کشنده و سخت است. امیدوارم سال‌‌‌های بعد این اتفاق نیفتد. خدارا شکر کرونا هم رفته و همه کشورها می‌توانند میزبانی کنند.

سرمربی فولاد  گفت: وقتی گل را زدیم طبق برنامه و شکل بازی که الغرافه داشت، می‌دانستیم آن‌ها منتظر اشتباهات ما هستند که بتوانند ضدحمله بزنند و شرایط را برای ما سخت کنند. می‌توانستیم در نیمه اول گل دوم را بزنیم اما استفاده نکردیم. وقتی تیمی‌انتحاری بازی می‌کند و چیزی برای از دست دادن ندارد، هرچه به دقایق پایانی نزدیک می‌شوید سخت تر می‌توانید دفاع کنید چون با تمام نفرات جلو می‌آیند.

وی افزود: در ضدحمله اگر دقت می‌کردیم می‌توانستیم گل‌‌‌های بیشتری بزنیم. یکی دو صحنه هم شانس آوردیم. اما از ابتدا برنامه داشتیم که خوب فشار بیاوریم و به گل برسیم تا حریف از لاک دفاعی خارج شود و روی ضدحملات گل بزنیم. کمی‌عدم تمرکز باعث شد به گل‌‌‌های بعدی نرسیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید