اظهارات مصطفوی درباره استعفایش از فدراسیون!

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- داریوش مصطفوی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: اکنون در شرایطی هستیم که فوتبال ما اوضاع خوبی ندارد و مهرماه نیز باید بازی‌های تیم ملی از سر گرفته شود. حالا فدراسیون درگیر موضوع اساسنامه شده که این مسئله نیز بسیار جدی است که اگر شرایط فراهم نشود، احتمال تشکیل کمیته عادی‌سازی وجود دارد.

داریوش مصطفوی با بیان اینکه بحث تغییر اساسنامه، یک بحث معمولی نیست و تمام وقت ما را خواهد گرفت، اظهار کرد: فوتبال ما بی‌پدر شده و وزیر ورزش هم توجهی به این مسائل نمی‌کند، در حالی که همه باید کمک کنیم.

مصطفوی افزود: فدراسیون فعلی دو مقطع دارد. یکی مقطعی که تاج شروع به کار کرد و جای کفاشیان را گرفت که موفقیت‌هایی را در آسیا کسب کردیم و ۵ تیم به جام جهانی رفتند و یک دوران هم بعد از آن که فدراسیون دچار آشفتگی سازمانی و عدم مدیریت شد.

وی ادامه داد: تاج بارها استعفا داده بود، اما نه از این استعفاهایی که رسانه‌ای شود. هر بار این مسئله را با هیئت رئیسه مطرح می‌کرد و اواخر کار هم مشکلاتی با کارلوس کی‌روش، پاداش‌های درون سازمانی او و مسائلی از این دست داشت.

مصطفوی تصریح کرد: از طرفی کی‌روش نمی‌توانست شرایط را تحمل کند و هنر او در زبان گویا و تبلیغاتش بود. از آن سو هم فدراسیون سخنگوی قوی نداشت که بتواند از آنها دفاع کند تا مردم متوجه شوند مقصر کی‌روش است یا فدراسیون فوتبال.

وی درباره اظهارات سعید فائقی، معاون سابق سازمان تربیت بدنی مبنی بر اینکه «اگر مصطفوی از ریاست فدراسیون فوتبال استعفا نمی‌کرد شاید فوتبال ایران تعلیق می‌شد»، اظهار داشت: آنطور که من برداشت کردم، آقای فائقی تمام جریان را نگفته است.

مصطفوی افزود: بنده استعفا ندادم، بلکه به من گفتند استعفا بدهم و من هم به حرمت آقای فائقی این کار را انجام دادم. فیفا همان زمان از من پرسید که اگر استعفا ندادی و تو را کنار گذاشتند، اعلام کن. دو سه روز فکر کردم و با خودم کلنجار رفتم که چگونه با این مسئله برخورد کنم.

وی یادآورشد: از یک طرف سازمان ورزش و مردم بودند و از طرفی فیفا بود و در این بین گیر کرده بودم. در آخر مجبور شدم که اعلام کنم مریض هستم. من اینگونه به فیفا دروغ گفتم، اما سایر افراد از جمله کفاشیان که گفته به فیفا دروغ گفته و سر فیفا کلاه گذاشته، دروغ‌شان،‌ فرق و شکل دیگری داشت.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه ما درد مملکت را داشتیم و آنها درد خودشان و میزشان را داشتند تا شرایط طوری شود که بمانند، خاطرنشان کرد: ببینید که چه اتفاقاتی افتاده و آنها می‌خواهند برگردند و به ریش مردم بخندند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید