اظهارات مجیدی در نشست پیش از دیدار استقلال با فولاد

امروز سه‌شنبه و در نشست خبری پیش از مصاف اسنقلال با فولاد خوزستان در چارچوب دوازدهم لیگ برتر فوتبال کشورمان، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال اظهار داشت: با تیم بسیار خوبی بازی داریم.فولاد در بخش دفاعی بسیار با نظم است. از زمانی که «جواد نکونام» به این تیم آمده این کار را خیلی بهتر انجام می‌دهند و از تک فرصت‌های خود به خوبی استفاده می‌کنند. فکر می‌کنم برای پیروزی در بازی فردا باید خیلی باهوش باشیم و بازی را به خوبی مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: اول فصل که با بازیکنان صحبت کردم، دنبال این موضوع بودم که استقلال شخصیت اصلی خود را بدست بیاورد. فکر می‌کنم با این نباختن‌ها می‌توانیم شخصیت را به تیم استقلال برگردانیم. امیدوارم این روند را در ادامه نیز حفظ کنیم.

مجیدی در خصوص مصدومیت وریا غفوری و یامگا عنوان کرد: متاسفانه غفوری به بازی فردا نمی‌رسد اما فکر می‌کنم از بازی آینده بتوانیم از او استفاده کنیم. یامگا نیز سرماخوردگی‌اش خیلی شدید نبوده و در تمرین امروز شرکت خواهد کرد. ارسلان مطهری هم مصدومیت جزیی دارد و باید امروز وضعیتش را بررسی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شایعه حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا گفت: از شما می‌پرسم که چه خبری می‌تواند برای این دو تیم بدتر از این خبر باشد؟ لیگ قهرمانان باید افتخار کند که این دو تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند. جالب است هیچ صحبتی در مورد مسببان این مساله نمی‌شود. سال گذشته یک مصاحبه کردم که مدیران استقلال این تیم را ۱۰ سال عقب انداختند.

وی افزود: برخی از رسانه از من انتقاد کردند که مجیدی به دنبال بهانه است. این موضوع حاصل مدیریت برخی از آقایان است. کسانی که این اتفاق را رقم زدند باید محاکمه شوند. البته نه تنها محاکمه نمی‌شوند بلکه مسوولیت بالاتری هم به آنها می‌دهند. این یک فاجعه برای فوتبال ماست که این دو تیم با این همه هوادار در لیگ قهرمانان شرکت نکنند. برای من این مساله قابل هضم نیست اما فقط امیدوارم یک معجزه رخ بدهد و ما دوباره بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

مجیدی عنوان کرد: چه واکنشی می‌توانیم داشته باشیم؟ مدیرانی به باشگاه می‌آیند بر چه اساسی وارد این باشگاه‌ها می‌شوند؟ مصاحبه من در آرشیو موجود است، بروید ببینید من چه گفتم. از من ایراد گرفتند که مجیدی در حال بهانه گرفتن است و فرار به رو جلو می‌کند. این هم نتیجه کار آقایان است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد قرعه تیمش در جام حذفی بیان کرد: همه تیم‌ها در این رقابت‌ها قابل احترام هستند و فکر می‌کنم تیمی‌که دنبال قهرمانی است، برایش فرقی ندارد با چه تیمی‌بازی کند. قبلا هم گفته‌ام که حساب ویژه‌ای روی این مسابقات باز کردیم. من ۲ سال در فینال جام حذفی بودم ولی نشد جام بگیریم اما این فصل خیلی انگیزه داریم که به این امر برسیم.

مجیدی در مورد عملکرد بسیار خوب خط دفاعی استقلال گفت: دفاع‌های تیم من بهترین مدافعان ایران هستند و امیدوارم سرمربی تیم ملی بازی‌‌‌های مدافعان استقلال را ببیند چرا که بازیکنان من لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند. البته چیزی که در تیم من می‌بینید دفاع تیمی‌است که ما در طول هفته روی آن کار می‌کنیم. در استقلال بزرگ شدم، هواداران استقلال بازی هجومی‌می‌خواهند و من برای رسیدن به آن استقلالی که دوست داریم، کمی‌نیاز به زمان دارم. باید تلاش خود را بیشتر کنیم تا به این موضوع برسیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا ترکیب در هر بازی تغییر می‌کند، عنوان کرد: اینکه یک تیم هر بازی بتواند با یک ترکیب بازی کند، حسن تیم است. ببینید بازیکنان من چقدر کیفیت دارند و چقدر بازیکن خوب دارم که در هر بازی بر اساس آرایش تیم مقابل تیمم را طراحی می‌کنم. من به همه کسانی که انتقاد می‌کنم احترام می‌گذارم اما این یک حسن است. این که سرمربی فولاد نمی‌داند من با چه ترکیبی بازی می، یک حسن بزرگ است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: ما فقط در یک بازی با چهار دفاع بازی کردیم. بازی را یاد نمی‌آورم که سیستم بازی را تغییر دهیم. در هیچ بازی دیگری سیستم بازی ما تغییر نکرد. شاید بازیکنان را جابه جا کرده باشیم ولی روش بازی و مسائلی از این دست ما تغییر نکرده است. ما یک بازی ۱-۳-۲-۴ به میدان رفتیم و در بقیه بازی‌ها ۲-۵-۳ یا ۳-۴-۳ به میدان رفتیم.

مجیدی در خصوص کیفیت زمین آرارات بیان کرد: واقعا شرمنده بازیکنانم هستم. من که مربی تیم هستم، در طول هفته به خاطر کیفیت بد این زمین احساس کمردرد می‌کنم. البته چاره‌ای هم نداریم. من شاهد بودم که مسئولان استقلال دنبال زمین بودند ولی زمین با کیفیتی پیدا نکردند. سه چهار تا زمین با کیفیت هم بود که جالب است بگویم که تیم‌های شهرستانی آن را گرفته‌اند. یعنی ما در تهران زمین چمن نداریم ولی تیم‌های شهرستانی چمن‌های خوب تهران را در اختیار دارند. یک هفته اجازه دادند در زمین‌ آن‌ها تمرین کنیم، هفته بعد که از آن‌ها درخواست کردیم، گفتند نه و اجازه تمرین را به ما ندادند.

وی در خصوص حفظ رکوردها تصریح کرد: یک درصد هم به این موضوع فکر نمی‌کنم. این مسائل جام نمی‌آورد. تا روزی که وریا غفوری جام را بالای سر نبرد، به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم. تمام تمرکز من روی کار تیمی‌است. هنوز بازی‌های زیادی مانده و اگر تیمی‌الان فکر کند که می‌تواند قهرمان شود، این برای آن‌ها سم است. من به بازیکنانم هرروز می‌گویم که ما یک چیزی را به دست آورده‌ایم که خیلی از تیم‌ها می‌توانند آن را به دست آورند. مهم این است که این چیزی که به دست آورده‌ایم را حفظ کنیم. تمرکز و فکر من روی حفظ این چیزی است که به دست آورده‌ایم.

سرمربی استقلال در خصوص ناراحتی رشید مظاهری بیان کرد: هیچ ناراحتی‌ای نمی‌بینیم. ما سه گلر خوب داریم که به هر سه آن‌ها تا آخر فصل نیاز دارم. به هافبک‌ها و مهاجمان تیم هم نیاز دارم. وظیفه بازیکنان خوب تمرین کردن است و بازیکنان به خوبی تمرین می‌کنند. من چیزهایی که بیرون می‌شنوم، واقعیت ندارد و در تیم من نیست. بازیکنان به خوبی تمرین می‌کنند و رشید هم به خوبی تمرین می‌کند و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید