اظهارات رئیس کمیته داوران در مورد شکایت استقلال، بازی‌‌‌های تیم ملی و دیگر مسائل داوری

رئیس کمیته داوران، خداداد افشاریان، در گفت‌وگویی در مورد شکایت کمیته داوران از فرهاد مجیدی به دلیل اظهاراتش پس از بازی با نساجی اظهار داشت: نه فقط در مورد فرهاد مجیدی، بلکه هر مربی که در طول فصل رفتار و گفتاری ناصواب داشته باشد. لینک صحبت‌هایش را به کمیته انضباطی ارسال می‌کنیم و این کمیته هم طبق قوانین موجود تصمیم‌گیری خواهد کرد. هرچند گزارش داور و ناظر بازی به ما می‌رسد اما برخی مواقع صحبت‌هایی پس از بازی مطرح می‌شود که ناصواب و نامتعارف است. این موارد را پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه برسیم. لینک صحبت‌های فرهاد مجیدی را هم به کمیته انضباطی ارسال کردیم و این کمیته درباره او تصمیم‌گیری خواهد کرد.

* خسروی و باشگاه استقلال خویشتندار باشند

وی در مورد شکایت باشگاه استقلال از علی خسروی عضو کمیته داوران به کمیته اخلاق گفت: هر کس می‌تواند برای خودش تصمیمی‌بگیرد، اما بهتر است خسروی و باشگاه استقلال نسبت به هم خویشتندار باشند تا اتفاقات خوبی بیفتد و آرامش به فوتبال بازگردد.

* به جز من هیچکس درباره چینش داوران تصمیم نمی‌گیرد

رئیس کمیته داوران در مورد اظهارات مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال مبنی بر اینکه نباید افرادی که به مجیدی توهین کرده‌اند در چینش داوران مدعیان قهرمانی در شش هفته پایانی لیگ نقش داشته باشند، گفت: به جز من هیچ‌کس در مورد چینش داوران تصمیم نمی‌گیرد. من هم جز عدالت و حق تصمیمی‌نمی‌گیرم. کاری به فضای مجازی، صحبت‌های فرهاد مجیدی و اشخاص دیگر نداریم و سعی داریم داورانی را انتخاب کنیم که بهترین قضاوت را در ادامه مسابقات برای همه تیم‌ها داشته باشند زیرا بحث حق‌الناس در میان است.

* سعی داریم بدون طراحی از پیش تعیین شده بهترین داوران را انتخاب کنیم

افشاریان اضافه کرد: حساسیت در بالا و پایین جدول زیاد است اما هیچ تیمی‌برای ما فرقی ندارد. به آبی، قرمز،‌ بالا و پائین جدول کاری نداریم. فقط سعی می‌کنیم بدون نسخه قبلی و طراحی‌های از پیش‌ تعیین‌شده بهترین داوران را برای مسابقات انتخاب کنیم تا حق را به حقدار برسانند. خدا هم کمک خواهد کرد تا چنین اتفاقی بیفتد.

* کارگروه ویژه نداریم اما باید درمورد همه تیم‌ها وسواس به خرج بدهیم

وی در مورد درخواست مصطفی آجورلو برای تشکیل کارگروه ویژه برای داوری دیدارهای باقی‌مانده لیگ توضیح داد: هیچ کارگروه ویژه‌ای نداریم. به فکر همه تیم‌ها هستیم و باید در مورد همه آنها وسواس به خرج بدهیم.

* هزار درصد با ادعای استقلالی‌ها مخالفم و هیچکس در مورد بازی این تیم با نساجی بدهکار نیست

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص ادعای استقلالی‌ها مبنی بر اینکه به دلیل اشتباهات داوری دیدار با نساجی را واگذار کردند، گفت: اصلا اینگونه نیست. با این حرف صددرصد نه بلکه هزاردرصد مخالف هستم. امیر عرب‌براقی، با صلابت، با شجاعت و با نشاط قضاوت کرد. در مورد صحنه مورد ادعای استقلالی‌ها مبنی بر صحیح بودن گل آرمان رمضانی باید بگویم قبل از آن گل مهاجم استقلال مدافع نساجی را هل داد و این مدافع به دروازه‌بانشان برخورد کرد. این گل خطا و مردود شدن گل صحیح بود. هیچکس برای بازی استقلال و نساجی از ما طلبکار نیست.

14010123000516 Test PhotoN

* ناظر بازی استقلال و نساجی به داور نمره خوبی داده است

افشاریان درباره اینکه استقلالی‌ها گل آرمان رمضانی را با صحنه گل سیدجلال حسینی در یکی از دربی‌های قبلی پایتخت مقایسه می‌کنند و البته اعتقاد دارند هل دادن بازیکن نساجی روی رافائل سیلوا هم در بازی اخیر استقلال و نساجی پنالتی گرفته نشده است، گفت: بازی استقلال و نساجی ناظر داوری داشت، او همه صحنه‌ها را رصد کرده و نمره خیلی خوبی به قضاوت داور داده است. باز هم می‌گویم هیچکس در این بازی از داور طلبکار نیست. در مورد این مقایسه هم باید بگویم نباید گذشته‌ها را شخم بزنیم و صحنه مربوط به گل سیدجلال حسینی را به یاد ندارم.  امیدوارم در ادامه مسیر همه تیم‌ها و داوران هم موفق باشند.

* استوری‌های خسروی ربطی به جایگاه حقوقی‌اش در کمیته داوران ندارد

رئیس کمیته داوران در مورد استوری‌های علی خسروی پس از صحبت‌های فرهاد مجیدی و اینکه عضو این کمیته استوری‌های جنجالی را در صفحه شخصی‌اش بازنشر داده است، گفت: با خسروی صحبت کردم، این استوری‌ها ربطی به کمیته داوران و جایگاه حقوقی خسروی در این کمیته ندارد، بلکه در صفحه شخصی‌اش چنین کاری انجام داده اما از آنجا که عضو کمیته داوران است از او درخواست کردیم بیشتر رعایت کند و به این موضوع پایان بدهد. البته فرهاد مجیدی حرف سنگینی علیه خسروی زده و او هم می‌تواند از خودش دفاع کند. باز هم خواهش می‌کنم مجیدی و خسروی خویشتندار باشند و دقت کنند تا آرامش به فوتبال بازگردد.

* دست همه تیم‌ها را خوانده ایم و برای بیانیه نویسی آنها آماده‌ هستیم

وی در خصوص بیانیه‌های اخیر تیم‌ها علیه داوران پاسخ داد: دست همه تیم‌ها را خوانده‌ایم و برای هرگونه بیانیه‌نویسی‌ هم آماده هستیم. شاید در روز 10 بیانیه بیاید ولی کاری به این حرفها نداریم و گوش داوران به بیانیه‌ها بدهکار نیست و این کار روی کار داوران هم تأثیر نمی‌گذارد. اینکه باشگاه‌ها هم علیه یکدیگر بیانیه می‌دهند کاملاً منسوخ است و امیدوارم با توجه به ورود کمیته اخلاق بحث بیانیه‌نویسی هم تمام شود. در این حالت از فوتبال لذت بیشتری خواهیم برد.

* در عمرم یک دعا داشته باشم ورود VAR به فوتبال ایران است

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه چه زمانی قرار است VAR به کشورمان بیاید، گفت: اگر این سیستم در کشورمان باشد هیچ جدلی در فوتبالمان نخواهیم داشت. اگر در عمرم فقط بخواهم یک دعا کنم و تقاضایی داشته باشم این است که VAR به فوتبال ما بیاید و به جامعه داوری و تیم‌ها کمک کند. در این صورت هیچ فشاری روی داوری و تیم‌ها وجود نخواهد داشت. البته ورود این سیستم هم پروسه خاص خودش را دارد.

افشاریان ادامه داد: کاری که مجموعه قبلی فدراسیون برای ورود این سیستم به کشورمان انجام داد ناتمام ماند اما هیأت رئیسه فعلی با دستور ماجدی این مورد را ویژه پیگیری می‌کند. نمی‌دانم VAR چه زمانی به ایران می‌آید اما امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد. در سال جام جهانی هستیم و همه باید دست به دست هم بدهیم تا از فوتبال لذت ببریم.

* در فضای مجازی فهمیدم کولینا به ایران آمده است

وی در مورد اینکه آیا در جریان حضور پیرلوییجی‌کولینا، رئیس کمیته داوران فیفا در کشورمان برای افتتاح یک باشگاه ورزشی بوده است، گفت: در رسانه‌ها فهمیدم که کولینا به تهران آمده است. ظاهراً فردی از او برای انجام یک کار تجاری دعوت کرده است و طبق قراردادی که با هم داشته‌اند دعوت‌نامه ای برایش ارسال شده و به ایران آمده و اکنون هم از کشورمان رفته است. در فضای مجازی فهمیدم که کولینا به تهران آمده است.

* فدراسیون فوتبال سرمایه دار بی پول است

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد مشکلات مالی این مجموعه در سال منتهی به جام جهانی توضیح داد: فدراسیون فوتبال سرمایه‌دار بی‌پول است. 500 میلیارد سرمایه ما در فیفا مانده اما برای پرداخت حقوق کارمندان فدراسیون هم می‌جنگیم. در سال جام جهانی همه دولتمردان، صاحبنظران، افراد دارای رأی و حتی رسانه‌ها باید کمک کنند اگر این کار را انجام ندهند به سختی می‌توانیم تیم ملی را به جام جهانی اعزام کنیم. باید به فدراسیون کمک شود تا همه مردم ایران از جام جهانی لذت ببرند. تیم ملی بازی تدارکاتی، لجستیک و… می‌خواهد. باید به این تیم برسیم تا شاداب در جام جهانی حاضر شود. به دلیل مشکلات مالی فدراسیون روزهای بدی را پشت سر می‌گذرانیم.

14010109000675 Test PhotoN

* صحبت‌های کامرانی فر درمورد بازی دوستانه ایران با برزیل بی ربط نیست

افشاریان در مورد اینکه با این تفاسیر چگونه حسن کامرانی‌فر به عنوان دبیرکل فدراسیون صحبت از احتمال برگزاری بازی تدارکاتی تیم ملی با حریفانی مثل برزیل و آرژانتین می‌کند، گفت: این را باید از خودش بپرسید. ما در رنکینگ یک آسیا هستیم و خیلی از تیم‌ها دوست دارند با ما که در جام جهانی هم حضور داریم بازی کنند. نمی‌دانم صحبت از بازی با برزیل و آرژانتین برچه اساسی بوده و در جریان جزئیاتش نیستم اما تیم کوچکی نیستیم و تیم‌های زیادی می‌خواهند با ما بازی کنند. بنابراین صحبت‌های کامرانی فر نمی‌تواند بی ربط باشد.

* مجمع فدراسیون 10 خرداد برگزار می‌شود

وی در خصو برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال عوان کرد: این مجمع 10 خرداد برگزار می‌شود. نامه‌ها ارسال و با تمام اعضای مجمع هم صحبت شده، دستور کار هم مشخص است و ان‌شاالله برگزار خواهد شد.

عضو هیات رییسه فدراسیون در مورد اینکه آیا هیات رئیسه نامه‌ای را برای تخلفات عزیزی خادم به کمیته اخلاق ارسال کرده، گفت: اطلاعی در این مورد ندارم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید