اطلاعات مکانی شما توسط گوگل رصد می‌شود

اخبار فناوری پایگاه خبری صدای معتمد _ اطلاعات مکانی کاربران در دسترس گوگل قرار دارد. اگر این اطلاعات از دید کاربران قفل شده باشد و آنان اجازه این دسترسی را ندهند نیز امکان دسترسی به مکان کاربران وجود دارد.

اکثر کاربران تصور می‌کنند که اگر تعیین موقعیت مکانی تلفن همراه خود را خاموش کنند امکان  پیدا کردن موقعیت مکانی آنها وجود ندارد.اما در عمل اتفاق دیگری می‌افتد و در واقع گوگل هنوز هم می‌تواند با استفاده از آدرس خانه یا مکان هایی که طی روز از آن بازدید کرده و رفت و آمد داشته اید، به راحتی موقعیت مکانی شما را تشخیص دهد.

گوگل با استفاده از اطلاعات  و دیتاهای برنامه‌‌‌های خود مانند گوگل مپ، آب و هوا و جستجوی مرورگر کاربران به راحتی موقعیت مکانی آنها را تشخیص می‌دهد. درواقع حتی اگر کاربران هم نخواهند اطلاعات مکانی خود را با گوگل به اشتراک می‌گذارند.

اما آیا راهی برای جلوگیری از پیدا کردن مکان شما وجود دارد؟

پاسخ این پرسش مثبت است.شما می‌توانید با غیر فعال سازی بخش مرورگر و فعالیت برنامه‌ها این مشکل را برطرف کنید.اگر شما این بخش را غیرفعال کنید، امکان دسترسی به موقعیت مکانی  شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات مکانی شما توسط گوگل رصد می‌شود

اما تا زمانی که بخش مرورگر و فعالیت برنامه‌ها فعال باشد، گوگل می‌تواند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد. با مراجعه به بخش Myactivity.google.com می‌توانید اطلاعات ورودی خود را حذف کنید و از دسترسی این برنامه به موقعیت خود جلوگیری نمایید.

سخنگوی این شرکت نیز در یک بیانیه رسمی‌اعلام کرده است که ما از موقعیت مکانی کاربران استفاده نادرستی نمی‌کنیم و صرفا از این اطلاعات برای بهبود برنامه و فعالیت‌‌‌های خود استفاده می‌کنیم.

با این حال باید پذیرفت جزئیات دسترسی گوگل به اطلاعات مکانی کاربران به راحتی نادیده گرفته می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید