اصغرشرفی: مارادونا قدر خودش را ندانست

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- اصغرشرفی مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه مارادونا قدر خودش را ندانست گفت: مارادونا کسی بود که نمی‌توان درباره اش حرف زد. اصلا مشخص نیست چند سال یکبار چنین انسان هایی بیایند. ما هنوزدداریم درباره پله حرف می‌زنیم ولی او قدر خودش را ندانست و اینجاست که گفته می‌شود تحصیلات و فوتبال آکادمیک چه ارزشی دارد.

اصغرشرفی افزود: مارادونا از دسته فوتبالیست هایی بود که از طبقه پایین آمد و تا آخر هم برای طبقه خودش بازی می‌کرد و آنها را فراموش نکرد. این دسته فوتبالیست‌ها متعلق به خودشان و کشورشان نیستند بلکه متعلق به کل دنیا هستند. کسی که همه دنیا از دیدن فوتبالش لذت بردند.

وی با بیان اینکه تعدادی از عقده ای‌ها هستند که می‌گویند مارادونا فقط پای چپ داشت، اظهار کرد: در حالی که او با همان یک پای چپش 11 نفر را دریبل می‌زد و در آخر هم گلش را به ثمر می‌رساند. او با همان توانایی پای چپش همه رقبا را اسیر خودش می‌کرد.آدم وقتی از نبودن این افراد لطمه می‌خورد که تازه می‌فهمد آنها رفتند! این قبیل نابغه‌ها تا هستند خیلی آنها را نمی‌بینیم. مارادونا یک ستاره بین المللی برای همه مردم دنیا بود.

اصغرشرفی همچنین درباره موضوع پرونده ویلموتس ابراز کرد: مارک ویلموتس در حالی برای سرمربیگری در تیم ملی ایران انتخاب شد که هنوز پرونده‌‌‌های قبلی اخراجش از تیم‌‌‌های ملی ساحل عاج و بلژیک باز بود. آقایان یادشان رفته در عصری زندگی می‌کنیم که طرف آنسوی دنیا آب بخورد چند ثانیه بعد خبرش این سر دنیا به اطلاع بقیه مردم جهان می‌رسد.

اصغرشرفی ادامه داد: از اتفاقات بدی که در این سالها در کشور می‌بینیم عدم تصمیم گیری‌‌‌های قاطعانه در امور مختلف به ویژه ورزشی است. تصمیم گیرنده‌‌‌های ما هر حرفی می‌زنند، آن را طوری بیان می‌کنند که جای شک و شبهه را هم در آن باقی می‌گذارند یعنی 50-50 هستند! مثلا درباره یک مربی انتخاب شده کسی قاطعانه حرف نمی‌زند و می‌گویند با این مربی موفق می‌شویم بعد هنوز حرف تمام نشده می‌گویند البته ممکن است هر اتفاقی در مسیر رخ بدهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید