از کودکان کار و خیابان سوءاستفاده می شود

سرویس اجتماعی پایگاه خبری صدای معتمدروح الله بابایی صالح عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از سوءاستفاده مافیا از کودکان کار و خیابان برای انجام فروش مواد مخدر، سرقت و تکدی گری انتقاد کرد.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس دهم، تامین معیشت را علت حضور بیش از ۵۰ درصد کودکان کار در سطح شهر دانست و گفت : بیش از ۵۰ درصد کودکان کار و خیابان به دلیل تامین معیشت به این مقوله وارد شده اند و در واقع قربانی فقر و مشکلات اقتصادی هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  ادامه داد :به دلیل اینکه کودکان کار و خیابان اکثرا بدسرپرست یا بی سرپرست هستند، مافیا در سطح شهرهای بزرگ برای پیشبرد اهداف غیر اخلاقی خود از آنها استفاده می کنند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، وجود متولیان متعدد و موازی کاری دستگاه ها را سد راه ساماندهی این کودکان دانست و افزود: هر چند ۱۱ دستگاه مختلف ساماندهی کودکان کارو خیابان را بر عهده دارند اما متاسفانه همکاری مناسبی با هم نداشته و این عدم همکاری باعث مشکلات زیادی شده است.

روح الله بابایی صالح ضمن تاکید بر ضرورت تعیین متولی واحد برای ساماندهی کودکان کار و خیابان ،گفت:  در صورت نیاز می توان از ظرفیت سایر دستگاه ها به عنوان حامی برای تحقق امر ساماندهی نیز بهره برد و چنانچه متولی واحدی برای این امر تعیین نشود  به هیچ وجه امر ساماندهی محقق نمی شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با هشدار نسبت به اینکه کودکان کار و خیابان در معرض انواع آسیب های جسمی و جنسی قرار دارند، تصریح کرد: هر چند شاهد اجرای طرح های متعددی در زمینه جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابان هستیم اما متاسفانه این طرح ها تاکنون به سرانجام نرسیده و نتیجه مناسب حاصل نشده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه برای جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابان باید تصمیمات اساسی و اصولی گرفته شود، افزود: نباید نسبت به سرنوشت این کودکان بی تفاوت بود بلکه باید هر چه سریع تر از سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شوند تا حداقل مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید