اردوی برون مرزی برای فوتبال زنان ایران

فدراسیون فوتبال در ادامه برنامه آماده‌سازی تیم ملی فوتبال زنان، یک اردوی برون مرزی را در دستور کار خود قرار داده است.

با فراخوان مریم ایراندوست از 31 بازیکن برای حضور در اردوی تیم ملی فوتبال زنان، آن‌ها از روز گذشته کار خود را در مرکز ملی فوتبال آغاز کرده‌اند و زیرنظر کادرفنی، آخرین دستورات تاکتیکی در فاصله یک ماه تا برگزاری مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا را تمرین می‌کنند.

تیم ملی فوتبال زنان ایران اواخر شهریورماه باید در گروه G مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا با تیم‌های بنگلادش و اردن مسابقه بدهد و در صورت پیروزی مقابل رقبای خود می‌تواند برای اولین‌بار در تاریخ فوتبال ملی زنان ایران، به جام ملت‌های آسیا صعود کند؛ مسابقاتی که براساس برنامه‌ریزی قرار است بهمن‌ماه سال جاری به میزبانی کشور هند برگزار شود.

قرار بود بنگلادش میزبانی گروه ایران را در مرحله مقدماتی برعهده داشته باشد، اما شرایط بد کرونایی و البته آب و هوایی بنگلادش در اواخر شهریورماه باعث شد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا، میزبانی کشور بنگلادش را تعلیق و کشور ازبکستان را به عنوان میزبان جدید گروه G -به عنوان یک میزبان بی‌طرف- معرفی نماید.

حالا با رایزنی‌های فدراسیون فوتبال قرار است پس از اتمام اردوی 12 روزه ملی‌پوشان فوتبال زنان در مرکز ملی فوتبال که تا اواخر مردادماه در جریان خواهد بود، آن‌ها سفری به تاشکند ازبکستان داشته باشند و در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی فوتبال زنان ازبکستان، آمادگی خود را محک بزنند تا هم به لحاظ فنی شرایط شاگردان ایراندوست محک زده شود و هم این‌که آن‌ها بتوانند خود را با شرایط آب و هوایی تاشکند بهتر وفق دهند.

پس از انجام این دیدار دوستانه در تاشکند، تیم ملی فوتبال زنان به تهران بازخواهد گشت و با گزینش 23 بازیکن نهایی، کاروان تیم ملی فوتبال زنان اواخر شهریورماه مجدداً به ازبکستان سفر خواهد کرد تا دو مسابقه حساس مقابل بنگلادش و اردن را در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا برگزار نماید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید