اختلال ارتباطی در جامعه بی کودکی – سخنان دکتر محسن رنانی + صوت

گروه سلامت و اجتماعی  پایگاه خبری صدای معتمد -فایل صوتی زیر بخشی از سخنرانی دکتر محسن رنانی با عنوان اختلال ارتباطی در جامعه بی‌کودکی است که  در نخستین همایش توسعه خانگی انجام شد.

 

این همایش با شعار توسعه از خانه شروع می‌شود نه کارخانه در تاریخ ۱۱ آبان ۹۵ در سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید.

پایگاه خبری صدای معتمد با توجه به اهمیت بازنگری در سیستم آموزشی خانه و مدرسه نسبت به باز نشر سخنان دکتر محسن رنانی اقدام می‌نماید.

دکتر محسن رنانی در بخشی از سخنرانی اش در نخستین همایش توسعه خانگی گفت: ما کودکانمان را آموزش داده ایم نه پرورش.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۱۳ نظام آموزش و پرورش را بنا نهادیم اما در این ۱۰۰ سال فقط آموزش داده ایم یعنی نظام مکتب خانه ای را به آموزش و پرورش تغییر دادیم اما فقط آموزش دادیم و از پرورش مغفول ماندیم.

دکتر محسن رنانی تاکید کرد: غرب نیز همین روند را داشت و از پرورش مغفول مانده بود اما بلافاصله متوجه شد و روند خود را اصلاح کرد و اکنون  ۷۰ سال است که آموزش را کنار گذاشته اند و مشغول پرورش کودکان هستند.

دکتر محسن رنانی در ادامه افزود: کارخانه تولید توسعه در خانه و دبستان انجام می‌شود و پس از آن هر کاری به روی کودکان انجام می‌شود ابزارهای بهتری است که به آنها آموزش داده ایم ولی آنها را انسانهای بهتری نکرده ایم.

دکتر محسن رنانی  گفت: برای انسانی بهتر شدن باید قبل از ده سالگی به روی کودکان سرمایه گذاری کرد زیرا در این سنین کودکان تغییر پذیرند و پس از ده سالگی تا ۱۸ سالگی تغییر نمی‌پذیرند بلکه تاثیر پذیر هستند و این تاثیر پذیری نه از والدین بلکه از کسانی است که هم سن آنها هستند.پس از ۱۸ سالگی نیز دیگر نه تاثیر پذیرند و نه تغییر پذیر بلکه راه خود را می‌روند و تجربه می‌کنند تا به جایی برسند که خود بخواهند تغییر کنند.

به همین دلیل روانشناسان می‌گویند برای عقاید کودکان و رفتارهای آنان قبل از ۱۰ سال عمل کنید.

پایگاه خبری صدای معتمد در نظر دارد پس از این سخنان ارزشمند این استاد دانشگاه و اقتصاد دان برجسته کشورمان را در وب سایت و کانال تلگرامی خود منتشر نماید.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. فوق العاده بوددددددددد…….

    ممنون از مطالب خوب و دسته بندی مرتب و منظم سایتتون .
    خسته نباشید عالییییییییییییی…. بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید