احمدی: باید در جهت توسعه آئین فرهنگی و ورزشی تلاش کنیم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: باید در جهت توسعه و گسترش این آئین فرهنگی و ورزشی تلاش کنیم و ظرفیت‌های بیشتری را به خدمت بگیریم تا این گنجینه ماندگار را به نسل‌‌‌های آینده با شرایط مناسب تری منتقل کنیم. ما باید بتوانیم ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی را خیلی بیشتر از گذشته در بین جوانان و نوجوانان ترویج و از این میراث ارزشمند نسبت به گذشته حمایت کنیم.

عبدالحمید احمدی در حاشیه مراسم سالروز ثبت ورزش‌‌‌های زورخانه ای در یونسکو و آئین رونمایی از تمبر پهلوان حاج سید حسن رزاز گفت: از فدراسیون ورزش زورخانه و ورزش پهلوانی بخاطر برگزاری مراسم تشکر می‌کنم. ورزش زورخانه‌ای ریشه در تاریخ کهن ایران دارد و به عنوان یک میراث آئینی، فرهنگی و ورزشی ارزشمند توانسته جایگاه والا و بالایی را در جهت معرفی ورزش ایران در سطح جهان داشته باشد.

احمدی تصریح کرد: ورزشکاران این رشته علاوه بر برخوردار بودن از قدرت بدنی از ظرفیت‌‌‌های روحی بالایی نیز برخوردار هستند. اگر امروز به پهلوانی در ورزش افتخار می‌کنیم این پهلوانی برخاسته از ورزش زورخانه‌ای است. جا دارد هر چه بیشتر در جهت ترغیب ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در سایر رشته‌های ورزشی نیز تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: باید در جهت توسعه و گسترش این آئین فرهنگی و ورزشی تلاش کنیم و ظرفیت‌های بیشتری را به خدمت بگیریم تا این گنجینه ماندگار را به نسل‌‌‌های آینده با شرایط مناسب تری منتقل کنیم. ما باید بتوانیم ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی را خیلی بیشتر از گذشته در بین جوانان و نوجوانان ترویج و از این میراث ارزشمند نسبت به گذشته حمایت کنیم.

احمدی افزود: ظرفیت‌های این آئین ورزشی بی نظیر است. کمتر ورزشی را در جهان سراغ داریم که علاوه بر مهارت‌های ورزشی قابل توجه بتواند ارزشهای فرهنگی را نیز با خود همراه داشته باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید