احمدزاده، از وضعیت آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران، محمد احمدزاده، در گفت‌وگویی درباره وضعیت آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: تیم ملی هیچ وقت قبل از جام جهانی بازی‌های آماده‌سازی خیلی خوبی نداشته که بخشی از این موضوع به شرایط کشور و دلیل دیگرش به وضعیت اقتصادی فدارسیون فوتبال و ناآگاهی ما از تقویم حریفان باز می‌گردد.

وی افزود:‌ امسال هم قابل پیش‌بینی است هم تیم ملی مانند گذشته نمی‌تواند بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کند. در دوره‌هایی که فدراسیون وضعیت خوبی از لحاظ ثبات داشت، نتوانستیم دیدارهای دوستانه خوبی برگزار کنیم. اکنون که هیچ چیزی سرجایش نیست، اتفاق بهتری نسبت به قبل نخواهد افتاد.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص احتمال برگزاری بازی با تیم‌هایی مانند نیوزیلند، پرو، کاستاریکا و … در خردادماه به میزبانی قطر گفت: هیچ‌یک از این تیم‌ها به کار ما نمی‌آیند. نیوزیلند، کاستاریکا و پرو فوتبال‌شان به انگلیس و آمریکا که حریفان قطعی ما در جام جهانی هستند یا ولز، اوکراین و اسکاتلند که ممکن است با ما هم گروه شوند شباهتی ندارد. چند باری قبل از جام جهانی به مصاف کاستاریکا رفتیم اما در نهایت از برگزاری بازی با این تیم در خود جام جهانی به جایی نرسیدیم.

احمدزاده ادامه داد: نیوزیلند هم به هیچ عنوان به سبک حریفان ما در جام جهانی نمی‌خورد. اگر به مصاف استرالیا می‌رفتیم شاید وضعیت بهتر می‌شد. فوتبال نیوزیلند خیلی عقب‌تر از آمریکا و انگلیس است. شاید از نظر فرهنگی این تیم قاره اقیانوسیه با این دو تیم یا حتی ولز و اسکاتلند شباهت داشته باشد اما از لحاظ فوتبالی با این تیم‌ها قابل قیاس نیست.

وی خاطرنشان کرد: حریفی مانند پرو در جام جهانی با ما هم‌گروه نیست. باید دنبال تیم‌های اروپایی بگردیم. هرچند این تیم‌ها هم به دلیل برنامه مسابقات قاره خود نمی‌توانند با ما بازی کنند. برای شبیه سازی با تیم‌های هم گروه خود می‌توانستیم با حریفانی مثل ایرلند شمالی یا جنوبی، مکزیک و … بازی کنیم اما تاکنون چنین اقدامی‌برنامه‌ریزی نشده است. همیشه فدراسیون از تقویم  عقب است. باید از 3-2 سال قبل پیش‌بینی می‌کردیم که تیم ملی قبل از جام جهانی باید با چه تیم‌هایی بازی کند اما همیشه فدراسیون صبر می‌کند تا تکلیف هم‌گروه‌های تیم ملی در جام جهانی مشخص شود.

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان عنوان کرد:‌  این موضوع فقط مربوط به تیم بزرگسالان هم نیست. زمانی که سرمربی تیم ملی نوجوانان بودم دیدم فدراسیون به هر کشوری برای برگزاری بازی تدارکاتی نامه می‌زد، پاسخ می‌دادند مدت‌ها قبل برنامه بازی‌های تدارکاتی خود را تنظیم کرده‌اند. باید مدت‌ها قبل حریفان تدارکاتی را انتخاب می‌کردیم. حتی اگر قبل از جام جهانی احساس می‌کردیم بازی‌ با این تیم‌ها به کارمان نمی‌آید، طبق توافق با حریفان آن را لغو یا بازی‌های مناسب را انتخاب می‌کردیم.

احمدزاده اضافه کرد:‌ با این وضعیت کارمان برای رقابت در جام جهانی خیلی سخت است. بازی کردن با تیم‌هایی مثل پرو یا نیوزیلند شرایط سختی را برای ما در جام جهانی به وجود خواهد آورد و خیلی بعید است این بار هم با برگزاری مقابل چنین تیم‌هایی شانس‌مان برای صعود از گروه جام جهانی زیاد باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید