اتهام عجیب به بازیکنان ملی پوش ؛ عدم تلاش برای پیروزی + فیلم

اخبار ورزشی پایگاه خبری صدای معتمدمستند فوتبال علیه دشمن  که از شبکه چهار سیما پخش شد بدون ارائه مستندات بازیکنانی که با دستبند سبز برای دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی در سال ۸۸ به میدان رفته بودند را به کم کاری متهم کرد.

دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۸۸ برگزار شد و به جهت اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ حین و پس از برگزاری دارای حاشیه های فراوانی بود که اکنون با گذشت بیش از ۸ سال همچنان موضوع مورد توجه برخی از افراد و رسانه ها است.

از جمله این حواشی اتهام کم کاری به بازیکنانی است که با دستبند سبز وارد زمین شده بودند.

 

مستند فوتبال علیه دشمن بدون ارائه مستندات به بازیکنانی که با دستبند سبز برای دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی به میدان رفته بودند اتهام کم کاری زد...
مستند فوتبال علیه دشمن بدون ارائه مستندات به بازیکنانی که با دستبند سبز برای دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی به میدان رفته بودند اتهام کم کاری زد…

در قسمتی از مستند فوتبال علیه دشمن که از شبکه چهار سیما پخش شد،هنگام بررسی موضوعات مربوط به این دیدار،صحنه هایی از اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸  به همراه بازیکنانی که دستبند سبز بر دست داشتند و همچنین افشین قطبی به نمایش درآمد.

همزمان با پخش این تصاویر صحبت های گوینده حکایت از کم کاری بازیکنان دارد.وی می گوید: تعدادی از بازیکنان با دست بند سبز وارد زمین شده اند . گویی باز هم قرار است بازیکنان برای یک تیم بازی نکنند. گویی کسی قصدی برای پیروزی ندارد.

این بخش از مستند را می توانید در ویدیو زیر مشاهده نمایید

 

لازم به توضیح است این ادعا در حالی مطرح می شود که در آن دیدار تنها گل تیم ملی کشورمان توسط مسعود شجاعی روی سانتر محمد نصرتی به ثمر رسید.

در دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی مهدی مهدوی کیا ، علی کریمی ، مسعود شجاعی ، جواد نکونام ، محمد نصرتی و حسین کعبی با دستبند سبز به میدان رفته بودند.

هنوز هیچ کدام از بازیکنان فوق واکنشی به پخش این مستند نداشته اند اما در فضای مجازی اعتراضات به این بخش از مستند در حال انجام است.

دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی از سری مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بود و همزمان با اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ در شهر سئول برگزار شد.
فوتبال علیه دشمن نام یک کتاب نوشته سایمون کوپر با موضوع فوتبالی – سیاسی است که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد.موضوع این کتاب، مشاهدات عینی کوپر از اثرات فوتبال در ساختار اجتماعی و سیاسی کشورهای مختلف است.ولی در این کتاب به فوتبال در ایران اشاره‌ای نشده‌ است.
در سال ۱۳۸۸، نشر چشمه قراردادی را با عادل فردوسی‌پور برای ترجمه این کتاب امضاء کرد. ترجمه این کتاب با ویراستاری هوشنگ گلمکانی در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد و فروش خوبی داشت.
مستند فوتبال علیه دشمن ساخته محمد حسن یادگاری است که در برنامه به اضافه مستند از شبکه چهارم سیما پخش شد.
مستند فوتبال علیه دشمن بدون ارائه مستندات به بازیکنانی که با دستبند سبز برای دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی به میدان رفته بودند اتهام کم کاری زد...مستند فوتبال علیه دشمن بدون ارائه مستندات به بازیکنانی که با دستبند سبز برای دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی به میدان رفته بودند اتهام کم کاری زد...
مستند فوتبال علیه دشمن بدون ارائه مستندات به بازیکنانی که با دستبند سبز برای دیدار تیمهای ملی ایران و کره جنوبی به میدان رفته بودند اتهام کم کاری زد…

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید