ابهامی‌در انتقال مالکیت تراکتور

حجت الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به موضوع خرید سهام دو تیم تبریزی توسط شرکت مس گفت: شورای عالی امنیت ملی یا سران قوا، باید برای این کار موافقت داشته باشند که تاکنون موافقتی صورت نگرفته و فعلا فقط جنجال رسانه‌ای فضا را ملتهب کرده است. نباید با دامن زدن به شایعات و ایجاد حواشی، حل این مسأله را دشوارتر کنیم.

وی اظهار کرد: شایعاتی در خصوص واگذاری یا پرداخت هزینه‌‌‌های دو تیم تراکتور و ماشین سازی تبریز از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران در فضای مجازی پخش شده و حساسیت هایی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: متأسفانه مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها در این خصوص به جای حل مسأله، بیشتر بر آتش افروزی کمک می‌کند و مسأله را به سمت امنیتی شدن می‌برد؛ چراکه آذربایجانی‌ها به خاطر تیم تراکتور مدعی هستند و کرمانی‌ها هم نسبت به اینکه قرار است حق و حقوق این استان به جای دیگری برود، حساسیت نشان می‌دهند و حاشیه‌سازی می‌شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: بنابراین خواهشی که دارم از همکارانم، خبرنگاران و رسانه ها، قانون را ملاک و معیار قرار دهیم و از ورود غیرکارشناسی به این مسأله پرهیز شود. هر طرف این مسأله یک جنبه امنیتی ایجاد می‌کند و بنده با توجه به همین مسائل تمایلی به رسانه ای شدن این موضوع نداشتم، اما الان هم مسأله تحت نظارت و مدیریت است و درخواست دارم مردم به ما اطمینان کنند.

وی افزود: شورای عالی امنیت ملی یا سران قوا، باید برای این کار موافقت داشته باشند که تاکنون موافقتی صورت نگرفته و فعلا فقط جنجال رسانه ای فضا را ملتهب کرده است. نباید با دامن زدن به شایعات و ایجاد حواشی، حل این مسأله را دشوارتر کنیم.

حجت الاسلام جلالی در ادامه با اشاره به اینکه همان اول هشدار دادم مسأله اشتراک بین مس‌ها مشکل ساز می‌شود و زمانی که سهم هریک مشخص نباشد از این اختلافات به وجود خواهد آمد و درخواست دادم مرزبندی شود، تصریح کرد: خواسته ای که برادرانمان در آذربایجان دارند همین است و درخواست سهمشان را از مس سونگون دارند. ما هم که پیگیری کردیم، گفتیم ابتدا استقلال مس سونگون را اعلام و سهم آنها را مشخص کنید بعد در خصوص سهام شان هر تصمیمی‌خواستند بگیرند.

وی ابراز کرد: از همه رسانه ها، همکاران و غیره می‌خواهم اعتماد داشته باشند و به اخباری که موثق نیست اعتنا نکنند و از ایجاد حساسیت بین مردم و جامعه کارگری پرهیز کنند، که جبهه‌بندی بین کرمان و آذربایجان ایجاد می‌شود و تقابل این دو به نفع کشور و نظام نیست. ما یک کشور متحد هستیم، باید وحدت رویه داشته باشیم و قانون را ملاک و معیار قرار دهیم.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: از طریق کمیسیون صنایع مجلس و دفتر نیکزاد نائب رئیس مجلس هم هم پیگیر بودم که هرچه زودتر استقلال مس‌ها مشخص باشد که اختلافات حل شود؛ چون استقلال  مس آذربایجان و کرمان خیلی به مسائل امنیتی، اقتصادِی، سالم سازی و تنظیم سطح توقعات کمک می‌کند و بدبینی‌ها را از بین می‌برد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید