ابطحی: در تیم ملی پایم آسیب دید و فدراسیون امکاناتی در اختیارم نگذاشت

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- سید مهدی ابطحی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال درخصوص ورودش به عرصه فوتبال گفت: در دوران راهنمایی معلم ورزش به من گفت که در فوتبال استعداد زیادی داری بنابراین در تیم نوجوانان وحدت و پس از آن در تیم بزرگسالان وحدت بازی می‌کردم.

سید مهدی ابطحی با بیان اینکه در ۱۳۵۸ قبل از رفتن به سربازی مسوولان ورزش کشور اردویی را برای فوتبالیست‌ها برگزار و ۶۰ بازیکن از تیم‌‎های مختلف را برای انتخابی تیم ملی دعوت کردند، افزود: در همان سال ۵۸ بود که تیم ملی فوتبال شکل گرفت و پس از آن یک اردوی دیگر برگزار شد و ۳۰ بازیکن را برای تیم ملی انتخاب کردند که من جزو آنان بودم.

ابطحی با اشاره به اینکه وقتی به خدمت سربازی رفتم در آنجا نیز در سال ۶۳ برای تیم منتخب ارتش در بازی‌های نظامیان جهان در الجزایر بازی کردم، اظهارکرد: در آن زمان باید تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در سنگاپور آماده می‌شد اما چون در ارتش بودم نمی‌توانستم به این مسابقات بروم.

وی تصریح کرد: در سال ۶۴ خدمتم تمام شد و دوباره به تیم ملی دعوت شدم و در آن زمان «علی پروین» سرمربی تیم ملی بود؛ باید خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی پکن با عنوان المپیک آسیایی ۱۹۹۰ آماده می‌کردیم.

ابطحی خاطرنشان کرد: در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن قهرمان شدیم. علی آقا بعد از قهرمانی از این ور به آن ور می‌پرید و از خود بی‌خود شده بود دست خودش نبود؛ انگار بی‌حس شده بود چرا که شرایط خاصی بود از لحاظ روانی این اتفاق برای خیلی‌ها می‌افتد و کره‌جنوبی و بسیاری از تیم‌های دیگر از قهرمانی ما متعجب شدند.

وی ادامه داد: در تیم باشگاهی بهمن بازی می‌کردم، اما پس از مدتی پایم آسیب دید و باید جراحی می‌کردم. پروین رفته بود و من هم داشتم فراموش می‌شدم. پس از مدتی از فدراسیون به من زنگ زدند که چرا به تیم ملی نیامدم و گفتم پایم آسیب دیده و فدراسیون هم امکاناتی در اختیارم نگذاشت.

ابطحی با اشاره به ایمکه در سال ۷۴ به عنوان مربی دوره دیدم. شروع کارم با تیم‌های فوتبالی بود، اضافه کرد: سرمربی یک تیم در لیگ دست ۲ کشور بودم وپس از آن سرمربی تیم نوجوانان سایپا و بعد از آن تیم جوانان امید شدم.

وی خاطرنشان کرد: علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال بود به من گفت که می‌خواهم تیم فوتسال استقلال را راه‌اندازی کنم و تو هم سرمربی این تیم باش که هم کمک مربی فوتبال و سرمربی فوتسال استقلال باش و می‌خواهد امسال استقلال قهرمان لیگ برتر شود، گفتم خیلی سخت است که هر ۲ سمت را داشته باشم وبالاخره سرمربی استقلال شدم و این تیم را قهرمان کردم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید