ابراهیم میرزاپور: نتیجه قانون عدم استفاده از یازکنان خارجی خوب است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- ابراهیم میرزاپور دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری قانون عدم استفاده از دروازه‌بان خارجی گفت: چندی پیش ورود دروازه‌بان خارجی به فوتبال ایران ممنوع شد. همان زمان به این قانون انتقاد کردند ولی حالا شاهد ظهور دروازه‌بان‌های خوبی در فوتبال ایران هستیم. وجود دروازه‌بانانی مثل بیرانوند و مظاهری و دیگران نشانه اعمال همین قانون است.

ابراهیم میرزاپور با استقبال از قانون عدم جذب مربی و بازیکن خارجی تصریح کرد: اگر مربی خارجی در ایران بود گل‌محمدی به پرسپولیس نمی‌آمد و شاهد چنین تیمی با نفرات ایرانی در لیگ قهرمانان نبودیم.

وی اظهار کرد: قطعا بازیکنان خارجی هم جذب می‌شد و ممکن بود بازیکنان که در پرسپولیس ستاره شدند پشت خط بازیکن خارجی بمانند. حالا چه ایرادی دارد با ایرانی‌ها چنین تیمی ببندیم و بخشی از آن پولی را که قرار است به بازیکن خارجی دهیم به بازیکنانی مثل آل‌کثیر بدهیم؟

ابراهیم میرزاپور با اشاره به وضعیت این تیم خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم فصل قبل کنار زحمات کادرفنی، مدیران و مربیان سابق نیز خیلی کمک کردند تا این تیم حفظ شود. در فصل جدید نمی‌خواهیم روز‌های سخت فصل قبل تکرار شود. از این رو با کمک همه نفرات در جهت پیشرفت قدم برمی‌داریم.

او یادآورشد: سعی کردیم نفرات مورد نیاز خود را جذب کنیم. اکبر محمدی نیز تفکرات خوبی دارد و همچون ویسی علاقه زیادی به استفاده از بازیکنان جوان نشان می‌دهد. از این رو همچون فصل قبل به جوان‌ها بها می‌دهیم و می‌خواهیم اول در لیگ برتر خود را حفظ کرده و در ادامه پله پله به رده‌های بالاتر برسیم.

ابراهیم میرزاپور در پاسخ به این سوال که آیا توانستند جایگزین مناسبی برای بازیکنان خوبی که از دست دادند پیدا کنند یا خیر، گفت: برخی بازیکنان ما قراردادشان تمام شده بود. ما به هیچ‌وجه دوست نداشتیم آنها را از دست دهیم ولی حق انتخاب با آنها بود. مغانلو اما با نظر باشگاه جدا شد چراکه نمی‌خواستیم جلوی پیشرفت او را بگیرم. این بازیکن پیشنهاد خارجی داشت و علاوه بر پیشرفت فوتبالش این انتقال به باشگاه پیکان کمک مالی کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید