ابراهیمی: فسادزدایی در فوتبال نیازمند انقلاب عظیم است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- ناصر ابراهیمی‌سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به بحث محکومیت فدراسیون فوتبال ایران در پی شکایت مارک ویلموتس گفت: شما ببینید چه نیرویی در کار بوده که چنین فاجعه‌ای را در ورزش رقم زدند.

ناصر ابراهیمی‌با بیان اینکه مدیران قبلی قرارداد را بستند و رفتند؟ اظهار کرد: پس فوتبال ایران چه می‌شود؟ باید پاسخگو باشند. از طرفی بحث جایگزینی ویلموتس هم مطرح است.

ابراهیمی‌تصریح کرد: چرا باید مربی‌ای که در ایران ۵ سال فعالیت کرده اما هیچ دستاوردی نداشته، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شود. این مسائلی است که باعث آزار ما فوتبالی‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای فسادزدایی در فوتبال نیاز به انقلاب عظیمی‌داریم، گفت: اگر به سالیان دور بازگردیم، می‌بینیم که با وجود اینکه پول در فوتبال نبود، اما تمام موفقیت‌های بین‌المللی فوتبال ایران به آن دوره باز می‌گردد.

او ادامه داد: از دید من فوتبالیست‌های دهه ۵۰ تا ۷۰ نسل سوخته فوتبال ایران بودند چرا که دریافت پول‌های آنچنانی در کار نبود و از طرفی غیرت و تعصب در میان بود و بازیکنان برای موفقیت جانشان را هم می‌گذاشتند.

این مربی فوتبال اضافه کرد: این ضعف مدیریت است که در طول چند سال اخیر باشگاهی مانند پرسپولیس ۲۱ مدیرعامل عوض می‌کند. هر فردی هم می‌آید از بدهی‌هایی که مدیر قبلی برای باشگاه به بار آورده احساس ناراحتی می‌کند.

وی ابراز کرد: بازیکن هم از طرف دیگر ناراحت است که پولش را نگرفته است. پس واقعا چه اتفاقی می‌افتد که باشگاهی مانند پرسپولیس همیشه بدهکار است؟ باید این موضوعات ریشه‌یابی شود.

ابراهیمی‌خاطرنشان کرد: سال‌های قبل بحثی در رابطه با مبارزه با فساد راه افتاد با عنوان اینکه «از کجا آوردی؟». به نظرم فوتبال ما نیاز به چنین چیزی دارد. باید ببینند برخی افرادی که از خانواده فوتبال نبودند، به این ورزش آمدند، قبل از فوتبال چه داشتند و بعد از ترک آن چه دارند؟ شما می‌بینید خیلی از افرادی که در نسل طلایی فوتبال حضور داشتند، تنها در زمان بازیگری پول ایاب و ذهاب خود را دریافت می‌کردند

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید