آمار ازدواج و طلاق چه می‌گوید؟

اخبار اجتماعی پایگاه خبری صدای معتمد – طبق آمار منتشر شده اداره ثبت و احوال استان تهران میزان ازدواج و طلاق دارای سیر صعودی است.

براساس این آمار میزان ازدواج و طلاق در سال گذشته افزایش داشته است.

طبق این آمارها چهل درصد طلاق‌ها در پنج سال ابتدایی زندگی صورت میپذیرد. این در حالیست که تنها پنج درصد از طلاق‌ها پس از بیست و نه سال زندگی انجام میشود.

طبق این آمار در سال هزار و سیصد و نود و پنج تعداد نود و هفت هزار و پانصد و نود و یک  ازدواج در استان تهران ثبت شده است.

در سال هزار و سیصد و نود و چهار تعداد ازدواج ثبت شده در تهران هشتاد و شش هزار و سیصد و هشتاد و نه  بوده که مقایسه این دو عدد بیانگر رشد یازده و چهار دهم  درصدی ازدواج در سال نود و پنج میباشد.

میانگین سن ازدواج در مردان در سال نود و پنج برابر سی سال بوده است و این سن در زنان به بیست و شش سال می‌رسد.

شهر تهران با شصت و دو هزار و سیصد و سی و هشت مورد ازدواج  آمار بیشترین ازدواج را از آن خود کرده است.پس از تهران،ری و شهریار در رتبه‌‌‌های بعدی ثبت ازدواج قراردارند.

طبق آمارهای منتشره تعداد کل ازدواج‌ها از سال هشتاد و نه تا سال نود و چهار روند کاهشی داشته ولی در سال نود و پنج این آمار سیر صعودی به خود گرفته است.

در سال هشتاد و نه تعداد ازدواج‌ها برابر با صد و یک هزار و چهارصد و هشتاد و هشت  مورد بوده و طبق روند کاهشی این عدد در سال نود و چهار به تعداد هشتاد و شش هزار و هشتصد و هفتاد و هفت  مورد رسید.

در سال هزار و سیصد و نود و پنج تعداد ازدواج‌‌‌های ثبت شده پس از شش سال با افزایش مواجه شد و به عدد نود و هفت هزار و پانصد و نود و یک مورد ازدواج رسید.
در مقابل آمار طلاق نیز با افزایش روبرو شده است. تعداد طلاق‌‌‌های ثبت شده در سال نود و پنج برابر با سی و نه هزار و دویست و هشتاد و دو  مورد بوده که نسبت به سال گذشته بیشتر از بیست و دو درصد افزایش را نشان می‌دهد.
در سال نود و چهار این عدد برابر با سی هزار و پانصد و هفتاد و پنج طلاق میباشد.
میانگین سن مردان هنگام طلاق سی و هشت سال بوده در حالی که این عدد برای زنان برابر با سی و سه سال میباشد.
آمار طلاق برخلاف آمار ازدواج روندی غیر قابل بررسی و سینوسی داشته است. در بعضی از این سالها آمار طلاق افزایش داشته و در سال بعدی این آمار با کاهش روبرو بوده است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید