آزار و اذیت جنسی کارمندان سازمان ملل

اخبار بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد -یافته‌‌‌های تازه ترین نظرسنجی گویای آن است که یک سوم کارمندان سازمان ملل متحد طی ۲سال اخیر مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.

سازمان ملل در جریان یک نظرسنجی از آزار و اذیت جنسی بیش از ۳۰ هزار کارمند و پیمانکار این نهاد بین المللی در دو سال گذشته خبر داده است.

طبق گزارش سازمان ملل متحد، ۲۱.۷ درصد از پاسخ دهندگان اذعان داشته اند که مخاطب داستان و جوک‌‌‌های جنسی بوده اند، ۱۴.۲ درصد مخاطب اظهارات جنسی بوده اند، ۱۰.۹ درصد هدف ژست‌‌‌های جنسی بوده اند، ۱۰.۱ درصد به گونه ای لمس شده اند که حس ناخوشایندی داشته اند و ۱۳ درصد برای صحبت‌‌‌های جنسی مورد هدف قرار گرفته اند.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل درباره این آمار به دو نکته اشاره می‌کند: هنوز راه زیادی در پیش داریم تا بتوانیم کامل و شفاف راجع به آزار جنسی بحث کنیم و دوم نوعی حس بی اعتمادی، انفعال و فقدان پاسخگویی در رابطه با مساله آزار جنسی وجود دارد.

بر مبنای این گزارش سازمان ملل متحد، ۷۰ درصد و به عبارتی از هر ۳ نفر عامل آزار جنسی، دو نفر مرد بوده اند.اطلاعات این گزارش در جریان کمپین می‌تو (me too ) ارایه شد که به تجربیات افراد از آزار و اذیت  جنسی می‌پردازد.

گزارش تکان دهنده از آزار و اذیت جنسی کارمندان سازمان ملل
گزارش تکان دهنده از آزار و اذیت جنسی کارمندان سازمان ملل
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید