آرسنال به ریل پیروزی بازگشت

در نخستین دیدار از هفته نهم لیگ برتر انگلیس، تیم‌‌‌های آرسنال و استون ویلا به مقابل هم رفتند. شاگردان میکل آرتتا که در دو دیدار قبلی برابر برایتون و کریستال پالاس به تساوی رضایت داده بودند، در دیدار امشب برابر استون ویلا نمایش بهتری داشتند و در نهایت با گل‌‌‌های توماس پارتی، پی‌یر امریک اوبامیانگ و امیل اسمیت-رو به برتری دست پیدا کردند.

آرسنالی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی صاحب یکی دو موقعیت خوب شدند اما این دقایق بدون اینکه توپی از خط دروازه‌ها عبور کند، سپری شد.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه 20، روی ارسال ساکا و دفع ناقص مدافعان استون ویلا، توپ به توماس پارتی رسید و او هم با یک ضربه والی، می‌توانست گل اول بازی را به ثمر برساند اما توپ به تیر دروازه میهمان برخورد کرد.

اما تنها سه دقیقه بعد، پارتی موفق شد آرسنال را پیش بیندازد. روی ضربه کرنر اسمیت-رو بود که پارتی توانست زودتر از مدافعان استون ویلا ضربه سر را بزند و حساب کار را 1-0 کند.

01656986

01656984

بعد از این گل تیم میهمان پیش کشید و در مقابل آرسنالی‌ها این فرصت را پیدا کردند تا روی ضدحمله خطرساز شوند؛ از جمله در دقیقه 30 که روی ضدحمله ای که اسمیت- رو ترتیب داده بود، ساکا می‌توانست اختلاف را به دو گل افزایش بدهد اما واکنش امیلیانو مارتینز مانع از گلزنی او شد.

در ادامه آرسنالی‌ها رفته رفته ابتکار عمل را در دست گرفتند اما به نظر می‌رسید که این نیمه با همان یک گل به پایان خواهد رسید ولی در وقت‌‌‌های تلف شده، توپچی‌ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند. خطای مت تارگت روی الکساندر لاکازت در محوطه جریمه استون ویلا باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. اوبامیانگ پشت ضربه قرار گرفت و شوتش را به سمت راست مارتینز زد که دروازه بان آرژانتینی ویلا با یک واکنش خوب توپ را دفع کرد اما توپ برگشتی به خود اوبامیانگ رسید و او توانست دروازه را باز کند تا نیمه اول با برتری 2-0 آرسنال به پایان برسد.

نیمه دوم را استون ویلا بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی یکی دوموقعیت خوب روی دروازه آرسنال ایجاد کردند اما این توپچی‌ها بودند که در دقیقه 56 به گل سوم رسیدند. روی یک حمله سریع بود که پاس اوبامیانگ در موقعیتی مناسب به اسمیت- رو رسید و او هم با شوتی که در بین راه به بازیکن حریف برخورد کرد، موفق به گلزنی شد.

01656985

بازیکنان ویلا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه 62، بوئن‌دیا می‌توانست یکی از گل‌‌‌های خورده را جبران کند اما ضربه او را آرون رمزدیل با واکنش به موقع دفع کرد.

در ادامه بازی متعادل شد و در دقیقه 71، اوبامیانگ می‌توانست یک بار دیگر در این دیدار گلزنی کند اما واکنش خوب مارتینز مانع او شد.

حملات دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 82، سرانجام دروازه آرسنال باز شد. روی یک حرکت تیمی‌پشت محوطه جریمه آرسنال بود که توپ به جاکوب رمزی رسید و او هم با یک شوت دیدنی، کار را تمام کرد.

تلاش بازیکنان ویلا برای رسیدن به گل‌‌‌های بعدی در دقایق پایانی به یکی دو موقعیت خوب منجر شد اما توپ دیگری از خط دروازه عبور نکرد و بازی با نتیجه 3-1 به پایان رسید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید