آذرنیا: برگزاری مسابقات فوتبال بدون تماشاگر قابل درک نیست

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- حسن آذرنیا سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین‌سازی گفت: واقعا جای تعجب دارد که عده‌ای بدون ارزیابی شرایط موجود و در نظر گرفتن تبعات غیرقابل جبران، خواستار برگزاری مسابقات هستند.

حسن آذرنیا اظهار کرد: در جایی که عالی‌ترین ارگان تصمیم‌گیری فوتبال دنیا از سرگیری مسابقات را ممنوع اعلام می‌کند، چگونه افرادی در فوتبال ایران دنبال برگزاری مسابقات به هر قیمت هستند؟

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات باعث وارد آمدن فشار به بازیکنان و زمینه‌سازی برای مصدومیت آنان می‌شود و علاوه بر این در صورت از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی قطعا شاهد افت فنی تیم‌ها و کاهش کیفیت مسابقات خواهیم بود.

آذرنیا تصریح کرد: از سرگیری مسابقات لیگ‌برتر در شرایطی که هنوز از شیوع کرونا جلوگیری نشده، حتی بدون تماشاگر هم به هیچ عنوان قابل درک نیست و صرفا جنبه پر کردن تقویم را دارد.

سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین‌سازی خاطرنشان کرد: این کار فاقد کیفیت و ارزش رقابتی خواهد بود، امیدوارم متولیان امر با در نظر داشتن ‌تمامی‌جوانب تصمیم مناسب را اتخاذ کنند.

وی یادآور شد: اکنون بیش از دوماه از آخرین بازی برگزار شده لیگ گذشته است و همه تیم‌ها بدون تمرین و بلاتکلیف مانده‌اند که تاکنون این امر در تاریخ فوتبال ایران و دنیا بی‌سابقه است.

آذرنیا با بیان اینکه وقتی کشورهای صاحب نام دنیای فوتبال مانند فرانسه، آرژانتین و هلند با وجود ضرر مالی فراوان تصمیم به نیمه‌تمام ماندن مسابقات گرفته‌اند، چگونه است در فوتبال ما که اساسا بحث درآمدزایی باشگاه‌ها موضوعیت ندارد، قصد برگزاری مسابقات در شرایط بحرانی کنونی را داریم؟

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات باعث وارد آمدن فشار به بازیکنان و زمینه‌سازی برای مصدومیت آنان می‌شود و علاوه بر این در صورت از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی قطعا شاهد افت فنی تیم‌ها و کاهش کیفیت مسابقات خواهیم بود.

آذرنیا درباره نامه انصراف ۴ باشگاه خصوصی لیگ از مسابقات بیان کرد: برخی باشگاه‌ها دولتی هستند و پولشان از جایی تامین می‌شود اما ۴ باشگاه داریم که مالکان آنها از جیب شخصی خود هزینه می‌کنند و انتظار ما این است که از باشگاه‌‌‌های خصوصی حمایت شود. به هر حال در این شرایط واقعا ادامه کار سخت است و به همین دلیل پس از مشورتی که با هیات مدیره داشتیم، تصمیم گرفتیم آن نامه را امضا کنیم و به سازمان لیگ بفرستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید