آخرین وضعیت تیم پرسپولیس از زبان گل محمدی

در آستانه اعزام تیم فوتبال پرسپولیس به تاجیکستان یحیی گل‌محمدی در گفتگوی رادیویی با برنامه ورزش و مردم در مورد تغییرات مدیریتی باشگاه پرسپولیس گفت: این تغییرات غیرقابل پیش‌بینی بود. در این شرایط یک شوک مدیریتی به تیم وارد شد. دوست داشتیم سمیعی در سمت خود باقی می‌ماند، اما نشد. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم و بابت زحماتش از وی کمال تشکر را دارم. حالا هم که صدری به‌عنوان سرپرست باشگاه منصوب شده است. خدا را شکر کار را پیش می‌بریم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

گل محمدی درباره جذب بازیکن خارجی و اینکه گفته می‌شد کی‌روش استنلی مذاکراتی با پرسپولیس داشته است، گفت: ما خیلی تلاش کردیم یک بازیکن خارجی جذب کنیم. نمی‌خواهم اسم بازیکنی را بیاورم، ولی متأسفانه این مجوز از سمت فدراسیون صادر نشد. با توجه به بازی‌های حساسی که در پیش داریم انتظار داشتیم حداقل اجازه دهند یک بازیکن خارجی جذب کنیم، اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد و باید با همین شرایط ادامه دهیم.

او در ارتباط با قانون منع جذب بازیکن خارجی برای پرسپولیس به دلیل داشتن پرونده باز در فیفا، نیز تاکید کرد: من بررسی کردم و متوجه شدم این قانون فقط برای پرسپولیس است. اگر اینطور است از همان ابتدا می‌گفتند فقط پرسپولیس نمی‌تواند بازیکن خارجی جذب کند. اینطور بهتر بود. برخی باشگاه‌ها هم مانند ما در فیفا پرونده داشتند، اما این قانون برای آنها نیست. مسئولان فدراسیون فوتبال مصاحبه کردند و در صحبت‌های‌شان تناقض بود. متأسفانه این قانون شفاف نیست و باشگاه‌ها را سردرگم کرده است. در هر صورت خروجی این قانون این است که پرسپولیس نمی‌تواند بازیکن بگیرد و بقیه تیم‌ها می‌توانند. این بی‌انصافی است. پرسپولیس در چند سال اخیر اعتبار و آبروی فوتبال ایران بوده است. سهمیه‌هایی هم که الان می‌گیریم به خاطر حضور موفق پرسپولیس در آسیاست. در تیم ملی هم بیشترین بازیکن را داریم و حتی مربیان ما هم در تیم ملی حضور دارند. البته من بابت این موضوع هم حرف دارم. چرا باید مربیانی که قرارداد دارند برای تیم ملی انتخاب شوند؟ در هر صورت ما خیلی راحت با این موضوعات کنار آمدیم، ولی تمام رابطه‌ها یکطرفه است و فقط باشگاه پرسپولیس به فدراسیون سرویس می‌دهد، اما آنها اجازه ندادند ما بازیکن خارجی جذب کنم.

در مورد بازیکنان جدا شده از تیم هم گل محمدی توضیح داد: نوراللهی و کنعانی‌زادگان بازیکنان تیم ملی بودند و مغانلو هم شرایطش بسیار خوب شده بود. رسیدن بازیکنان جدید به این شرایط زمانبر است و احتیاج به زمان داریم، اما متأسفانه این فرصت را نداشتیم. بازی تدارکاتی خوبی با گل‌گهر داشتیم، اما در بازی با تیم دانشجویان و تیم امید خیلی فشار به تیم ما وارد نشد. البته بازیکنان جدید عاشقانه پرسپولیس را دوست دارند و با مبالغ کم به تیم ما آمدند. حتی برخی از آنها پول رضایت‌نامه‌شان را هم خودشان پرداخت کردند. پرسپولیس تیم بزرگی است. خیلی از بازیکنان دوست دارند به این تیم بیایند، اما جا دارد از بازیکنان جدید تشکر کنم. آنها می‌توانستند با شرایط مالی بهتر در تیم دیگری بازی کنند، ولی به خاطر پرسپولیس از پیشنهادات‌شان گذشتند. به هر حال طبیعی است که ناهماهنگی‌های وجود داشته باشد، ولی امیدواریم بازی خوبی مقابل استقلال تاجیکستان انجام دهیم.

و بالاخره گل‌محمدی درباره بازی با استقلال تاجیکستان نیز عنوان کرد: قطعاً بازی آسانی نیست. این تیم به‌عنوان تیم اول گروهش به مرحله بعد صعود کرد و انگیزه بالایی هم دارد. متأسفانه فضای رسانه‌ای را بستند و حتی ما نتوانستیم یک فیلم از بازی‌های اخیر این تیم ببینیم. تمام پخش مستقیم بازی‌های‌شان را هم مسدود کردند. چمن ورزشگاه تاجیکستان هم مصنوعی است و مشکلات این‌چنینی زیادی وجود دارد، اما به هر حال ما پرسپولیس هستیم و امیدواریم بازی خوبی انجام دهیم. بچه‌های ما نشان دادند مرد روزهای سخت هستند. ان‌شاءالله بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید