آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ناشنوایان از زبان سرمربی آن تیم

سرمربی تیم فوتبال ناشنوایان، قادر تیموری، در گفت و گویی پیرامون وضعیت تیم ملی فوتبال ناشنوایان گفت: ناشنوایان امسال در جریان مسابقات فوتبال قهرمانی آسیا در کیش عنوان قهرمانی را کسب کرد و به همین دلیل از آمادگی خوبی برخوردار هستند و هدف ما این است که در فرصت باقی مانده تا آغاز المپیک ناشنوایان به آمادگی خوبی دست یابیم و موفقیتی برای جامعه و ورزش ناشنوایان ایران کسب کنیم.

وی اظهار داشت: برای اردوی ارزیابی  تیم ملی فوتبال ناشنوایان ، ۱۲ نفر از ۲۲ ملی‌پوش را به دلیل شناخت کافی از آنان به اردو دعوت نکردیم. ۱۰ ملی‌پوش همراه با ۳۰ فوتبالیست برتر معرفی شده از سوی هیات‌های استانی به اردوی ارزیابی تیم ملی دعوت شدند و پس از ۴ روز بررسی، ۱۶ نفر به همراه ۱۲ ملی‌پوش فوتبال به نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ناشنوایان دعوت شدند که چهار نفر آنان دروازه‌بان و ۲۴ نفر دیگر بازیکن هستند.

تیموری با بیان اینکه  اردوی نخست  تیم ملی فوتبال ناشنوایان از ۱۵ تا ۲۴ آذرماه در زمین فوتبال شهید شیرودی برگزار شد، گفت: ورزشگاه شهید شیرودی شرایط مناسبی برای تمرین نداشت و با توجه به اینکه زمین فوتبال مناسبی برای تمرین در تهران وجود ندارد از اردوی دوم، تمرینات در شهرستان‌ها برگزار می‌شود و اردوی بعدی از اول تا دهم دی ماه در شهر اهواز پیگیری می‌شود.

سرمربی فوتبال تیم ملی فوتبال ناشنوایان ادامه داد: بیشتر فوتبالیست‌های ناشنوا در لیگ شاغل نیستند و تعداد بسیار اندکی از آنان در لیگ دسته دو یا سه توپ می‌زنند و به همین دلیل باید اردوهای آماده‌سازی را به صورت پیوسته برگزار کنیم تا بازیکنان به دلیل فاصله تمرینات دچار افت بدنی و فراموشی تکنیک یا تاکتیک‌ها نشوند.

وی تصریح کرد: کادر فنی با تایید انجمن فوتبال فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان به منظور آماده‌سازی تیم ملی، ۱۰ مرحله اردوی آماده‌سازی ۱۰ روزه برگزار خواهد کرد که در مجموع ۱۰۰ روز تمرین خواهد

بود که مرحله نخست آن در تهران برگزار شد و تلاش داریم در زمان تعیین شده تیم به سطح خوبی از آمادگی برسد.

تیموری اضافه کرد: فوتبالیست‌ها در فاصله هر اردو سه یا چهار روز استراحت فعال دارند یعنی باید با برنامه‌ای که از مربی بدنساز تیم می‌گیرند تمرینات را در شهر خود دنبال کرده و فیلم آن را برای ما ارسال کنند و همه بازیکنان اعم از ملی‌پوشان سابق یا نفرات جدید حاشیه امنیتی ندارند و اگر از نظر فنی یا بدنسازی ارتقا نیابند با نفرات جدید جایگزین خواهند شد. از مجموع ۲۸ نفر دعوت شده به اردوها، قرار است ۲۲ نفر به المپیک برزیل اعزام شوند اما با توجه به محدودیت اعتباری فدراسیون و کاهش نفرات اعزامی، امیدوارم فدراسیون با اعزام حداقل ۲۰ نفر موافقت کند.

سرمربی تیم فوتبال ناشنوایان در مورد دیدارهای تدارکاتی گفت: از اردوی دوم به دنبال برگزاری دیدارهای تدارکاتی هستیم که به طور قطع با توجه به سطح بازیکنان در اردوهای اولیه با تیم‌های دسته دو و سه

بازی خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم در اردوهای پایانی با همکاری فدراسیون ناشنوایان و هیات‌های استانی بتوانیم با تیم‌های لیگ برتر هم بازی کنیم.

تیموری در ادامه به ایجاد انگیزه در میان ورزشکاران ناشنوا اشاره کرد و گفت: ورزشکاران ناشنوا اغلب مشاغل آزاد داشته و خانواده دارند و حضور طولانی در اردوهای آماده‌سازی آنان را در بحث معیشتی با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. با توجه به حجم وظایف فدراسیون ناشنوایان و پوشش تعداد زیادی رشته ورزشی و محدودیت اعتبار، امیدوارم وزارت ورزش و جوانان در خصوص پرداخت دستمزد به این ورزشکاران حمایت کافی را داشته باشد تا ناشنوایان با خیالی راحت و بدون دغدغه در اردوها حضور داشته و با انگیزه تمرینات را دنبال کنند.

وی همچنین از مسئولان ورزش کشور خواست تا با یکسان شدن پاداش قهرمانان ناشنوا در المپیک با سایر قهرمانان ورزشی کشور، گامی مهمی در حمایت از این قشر و کاهش مشکلات معیشتی آنان داشته باشند.

قادر تیموری و قادر دهقان به عنوان سرمربی و مربی هدایت تیم فوتبال ناشنوایان را به عهده دارند، محمد خدری و عظیم کلانتری به ترتیب مربی دروازه‌بانان و بدنسازی تیم هستند و بیژن ذوالفقارنسب نیز به عنوان مدیر فنی این تیم را همراهی خواهد کرد.

برگزاری بیست و چهارمین دوره المپیک تابستانی ناشنوایان در برزیل در چهل و هشتمین کنگره فدراسیون جهانی ناشنوایان که اوایل آذر ماه برگزار شد به تصویب ‌رسید.

بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک تابستانی ناشنوایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در برزیل برگزار شود. کاروان ورزشی ناشنوایان ایران، با کاروان کیفی در این مسابقات حضور خواهد یافت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید