آخرین وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال در مجلس

در رابطه با تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال در مجلس، علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی‌در گفت‌وگویی اظهار کرد: بررسی طرح و لایحه در مجلس پروسه قانونی دارد و با مصاحبه کار پیش نمی‌رود. فدراسیون برای حل این مشکل درخواست بررسی فوری اساسنامه را به کمیسیون فرهنگی ارسال کند.

در این رابطه «حسین شریفی» سخنگوی فدراسیون فوتبال نیز  گفت: از «علی نیکزاد»  به خاطر همراهی در ۱۰ ماه گذشته با فدراسیون فوتبال ممنونم و تشکر می‌کنم. او یکی از نمایندگان و اعضای هیات رییسه بوده که جلسات متعددی برگزار کرده و پیگیری‌ قابل توجهی را انجام داده است و تلاش کرده کمک‌حال فوتبال باشد.

وی درباره سخنان نایب رییس مجلس مبنی بر ارسال نامه‌ از سوی فدراسیون فوتبال به مجلس برای بررسی فوری اساسنامه، خاطرنشان کرد: «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان، طی چند روز گذشته به عنوان متولی ورزش کشور نامه‌ای را تقدیم ریاست مجلس کرده است و آقای قالیباف هم نامه را به کمیسیون تخصصی ارجاع داده است. از ریاست مجلس شورای اسلامی‌تشکر می‌کنم که فوری درخواست ما ارجاع داد. خواسته ما این است که همه نمایندگان مجلس به ویژه آقای نیکزاد به عنوان نایب رییس مجلس که با ظرافت فوتبال را دنبال کرده است کمک کنند تا این موضوع در کمیسیون تخصصی، سریع‌تر پیگیری شود و به سرانجام برسد.

شریفی ادامه داد: اطلاع ندارم که جلسه امروز برگزار شده یا نه و نتیجه‌اش چه بوده، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که امروز وزیر ورزش و جوانان پیرو همین موضوع به مجلس برود و جلسه‌ای را در مجلس برگزار کند. من از نتیجه خبری ندارم و امروز که مجلس روز فوتبالی را پشت سر گذاشته، امیدوارم این حساسیت‌ها به سویی هدایت شود که نه اتفاقات تلخ گذشته را شاهد باشیم و نه فوتبال ملی خدای ناکرده دچار خدشه و آسیب شود و همه کمک کنند تا فوتبال ایران در عرصه باشگاهی و ملی با مشکلی مواجه نشود.

وی تصریح کرد: فوتبال به عنوان یک حوزه مهم در کشور از ۲ جهت منتظر تصمیم نمایندگان مجلس است. یکی حوزه باشگاهی و باشگاه‌داری است  که باید به آن پرداخته شود و دیگری فوتبال ملی که از اهم اولویت‌های ورزش کشور به شمار می‌آید و آن به هم تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال در مجلس شورای اسلامی‌مربوط می‌شود. در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار داریم و امیدوارم که جشن صعود تیم ملی با تصویب اساسنامه هم همراه باشد تا خللی به شادی مردم وارد نشود و با شادکامی‌این پیروزی را جشن بگیریم.

شریفی در پایان گفت: تیم ملی سریع‌ترین و ارزان‌ترین صعود خود را به جام جهانی تجربه می‌کند و در چنین شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه یکی از مظاهر اتحاد ملی، فوتبال است. امیدوارم مجلس به عنوان خانه ملت همکاری لازم را به عمل بیاورد. از نایب رییس مجلس شورای اسلامی‌هم به خاطر حساسیت‌هایش نسبت به فوتبال تشکر می‌کنیم و امیدوارم مثل همیشه همراه و یار فوتبال باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید